Karostas festivāls šogad notiks jau 6. reizi. Festivāla tēma šogad – "Otra iespēja".

Festivāla mākslinieki aicināti mākslas darbus veidot no otrreiz lietojamiem materiāliem, tā vēršot sabiedrības uzmanību uz ilgtspējīgas attīstības izaicinājumiem un ekoloģiski draudzīgiem risinājumiem, piemēram, ekoloģiski draudzīgu mākslu, kas ir harmonijā ar dabu. Festivāla rīkotāji uzskata, ka radošās zināšanas, kas ir tipiskas mākslai un kultūrai, rada nozīmīgu ietekmi uz citiem sektoriem, sākot no tūrisma un beidzot ar mājsaimniecībām. Radošums var veicināt ekonomiskas, vides un sociālas izmaiņas, kas Karostā ir ļoti nepieciešamas.

Festivāls notiks 1.-9. jūnijā. Norises vietas – Redans, Karostas cietums, Karostas Arsenāls, Atmodas dārzs un Karostas bērnu dienas centrs "Cerība bērniem".

Festivāla ieskaņas pasākumi notiks 1. un 2. jūnijā Atmodas dārzā.

8. jūnijā Karostā ekskursijas ar jauko ekskursiju vilcieniņu gida vadībā piedāvās "Libau Train". Ekskursiju laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta mākslas objektiem, kas Karostā radīti iepriekšējo Karostas festivālu laikā. Ekskursiju sākums pie Karostas cietuma plkst. 14:00 un 14:30.

Karostas festivāla mākslas darbu atklāšana sāksies Karostas cietumā 8. jūnijā plkst. 15:00. Karostas cietumā varēs apskatīt darbus, ko radījušas Klara Kabrera un Monta Krafte. Monta līdz šim bijusi un joprojām ir Karostas festivāla rīkotāja, bet saka: "Es jau no paša sākuma zināju, ka gribēšu reiz pati piedalīties kā māksliniece".

No Karostas cietuma startēs Atklāšanas vilciens, kas tālāk dosies uz bērnu dienas centru "Cerība bērniem", kur tiks atklāts itāļu mākslinieces Danielas Nasoni lielformāta gleznojums.

Tālāk Atklāšanas vilciens dosies uz Atmodas dārzu, kur tiks atklāts Karostas mākslinieka Element-ton gleznojums, un pēc tam uz Redanu, kur plkst. 18:00 sāksies Liepājas Leļļu teātra izrāde "Ahilleja papēdis". Redana "mākslas galeriju" šogad papildinās Andra Kreicburga, Lāsmas Gailītes un Agritas Cimermanes darbi, kā arī Liepājas un Dienvidkurzemes jauniešu veidotie "Kukaiņi un putni". Lielformāta darbu Redanā izstādīs Liepājas RAS, kas šogad ir festivāla sadarbības partneris. Programmas turpinājumā Redanā notiks dažādas performances un interaktīvas darbnīcas, būs iespējams piedalīties vides izglītības spēlēs.

Plkst. 20:00 Redanā sāksies Mika Dukura koncerts. Vakara noslēgumā notiks ballīte un ugunsšovs, ko piedāvās Dj Roadchanger un Andris Kreicburgs.

Festivāla noslēgumā 9. jūnijā Karostā notiks koncerts MIERS, veltīts desmitgadei kopš Ukrainas ļaudis cīnās pret Krievijas agresiju. Akustiskais koncerts notiks Karostas Arsenālā. Milzīgajā, tumšajā ēkā ir unikāla akustika. Spēcīga skaņa tur skan kā baiss troksnis, savukārt maigāka melodija pastiprinās un piepilda brīnišķīgām skaņām ne tikai telpu, bet arī apkārt esošo Karostas mežu un kāpu pļavas. Koncerta vieta apmeklētājiem raisīs asociācijas ar patvertni, slepenu patvērumu kara laikā. Koncerts notiks tumsā. Mākslinieki tiks izgaismoti ar svecēm un lukturīšiem. Tieši Karostas Arsenāls ar savu neparasto akustiku iedvesmoja diriģenti Rasu Gelgotieni un mūziķus izveidot Ukrainai veltītu koncerta programmu.

Koncerta programma:

Viļņas universitātes koris izpildīs mūsdienu britu komponista Karla Dženkinsa (Karl Jenkins) skaņdarbu ,"THE ARMED MAN/ A MASS FOR PEACE", diriģente Rasa Gelgotiene. Skaņdarbs veltīts kara tēmai, tā piecas daļas veidotas, radot kontrastu, kara dārdiem mijoties ar cilvēku lūgšanām par mieru. Kori pavadīs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas orķestris.
 

Flautists Reinis Lapa izpildīs Pētera Vaska skaņdarbu "Ainava ar putniem".

Noslēgumā tiks atskaņots mūsdienu lietuviešu komponista Donatas Zakaras skaņdarbs "DA PACEM DOMINE".

Skaņdarbs radīts 2022. gadā un veltīts Ukrainai. Koncertā piedalīsies arī pats komponists.

Karostas festivāls ir kļuvis par notikumu, kura veidošanā iesaistās arvien vairāk Karostas aktīvo cilvēku un organizāciju. Festivāls katru gadu "paplašina savu ģeogrāfiju" un pievērš uzmanību jaunām vietām Karostā, tā iedvesmojot karostniekus iesaistīties, piedalīties, saskatīt un izmantot Karostas potenciālu.

Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība un atbalsta Liepājas dome. Festivāls notiks sadarbībā ar Liepājas RAS un Karostas aktīvajiem cilvēkiem.

https://www.karosta.lv/festivals/

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.07.2024 - 20.07.2024 Zemgales apskates vietas Tavām brīvdienām Zemgales Tūrisma asociācija
Iedvesmojies savam ceļojumam uz Zemgali - Jēkabpils, Aizkraukles, Bauskas, Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Dobeles novadiem! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.07.2024 - 18.07.2024 Svētku ieskaņas koncerts SERENĀDES Tukuma TIC
Tukuma novada svētku ieskaņas koncerts tradicionāli norisinās ceturtdienas vakarā Durbes pilī- 18.jūlijā pulksten 19:00 | Skatīt vairāk
Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024 Bauskas TIC
27.-28. jūlijā norisināsies vasaras baudpilnais pasākums - Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.07.2024 - 20.07.2024 Lieluzvedums PRECĪBU TIRGUS ATKAL TUKUMĀ Tukuma TIC
2024. gada Tukuma svētku kulminācijas pasākums ir lieluzvedums "Precību tirgus atkal Tukumā". 20.jūlijā pulksten 22:00 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.63248301sec.