Valmieras muzejā atklās izstādi «Laika dārzs»

2024. gada 6. aprīlī plkst. 13.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā atvērs mākslinieču Birutas Jansones, Antras Galzones, Gitas Sirmās un Lailas Stradas izstādi “Laika dārzs”. Tā skatāma līdz 29. maijam.

“Laiks vienmēr virzās uz priekšu. Laiks neapstājas un to nevar pagriezt atpakaļ. Uz ceļa dažādos laikos esam satikušās, kādu brīdi gājušas blakus, tad ceļš ir sazarojies, katra ir devusies pa savu ceļu savā laikā, līdz ceļi atkal krustojušies. Laiks mūs ir atvedis šeit un tagad. Dārzā mēs visas četras esam atkal satikušās, lai dalītos ar savu laika redzējumu,” stāsta mākslinieces.

“Katra strādājam individuāli “Laika dārza” tēmā – ļaujamies fantāzijai un ideju realizēšanai, neietekmējoties cita no citas, tāpēc interesanti, ka, ejot šos dažādos dārza ceļus, satiekamies vienuviet izstāžu zālē,” stāsta Antra Galzone.
“Ir izvēle – klausīties apkārt esošajās negācijās vai ieklausīties cerībā. Man gribētos likt vienādības zīmi: daba = sieviete, dabas varenība = sievietes iekšējā pasaule, saules gaisma = sievietes spēks,” tā Gita Sirmā.

“Dārza tēma ir neizsmeļama. Mums katrai ir atšķirīgs dārzs, ir iespaidi par pasaules dārziem. Šobrīd mani piesaista raupjuma apvienojums ar smalkumu. Šķūnis, pļava, nedaudz mežonīgs dārzs. Tautasdziesmas,” stāsta Laila Strada.
“Kas dārzā, kas dārzā, bitīt’ rožu dārziņā. Rožu dārzs, sakņu dārzs, augļu dārzs, garšvielu dārzs. Klostera ārstniecības augu dārzs. 19. gadsimta muižas dārzs. Paradīzes dārzs. Putnu dārzs. Monē dārzs Živernī. Īva Senlorāna dārzs Marrākešā,” uz izstādi aicina Biruta Jansone.

“Laiks mūs – Antru Galzoni, Gitu Sirmo, Lailu Stradu un Birutu Jansoni – ir atvedis šeit un tagad – Valmieras muzejā 2024. gada pavasarī. Dārzā mēs visas četras esam atkal satikušās, lai dalītos ar savu laika redzējumu.” 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.06.2024 - 21.06.2024 Limuzīns Jāņu nakts krāsā TUMĒ Tukuma TIC
21. jūnijā, paredzēts ekskluzīvs koncertuzvedums "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", koncerts norisināsies pie Tumes kultūras nama | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.06.2024 - 17.06.2024 Ukrainas Nac. akadēmiskais vīru koris Tukuma TIC
17. jūnijā savu Latvijas tūri ar koncertu Tukumā noslēgs Ukrainas Nacionālais akadēmiskais vīru un zēnu koris DUDARYK no Ļvivas. | Skatīt vairāk
Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos  Tukuma TIC
Tukuma puses daiļdārzi aicina ciemos jau tagad! Piedāvājam iepazīties ar skaistākajiem dārziem | Skatīt vairāk
Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu! Gulbenes novada TIC
Atklāj un iepazīsti skaistās ziemeļaustrumu Vidzemes parku un dārzu pilsētas Gulbenes un tās iedzīvotāju stāstu cauri laiku lokiem! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.56102109sec.