Latvijas Zvejnieksvētku pasākumu kalendārs 2020

Jūras svētki, jeb, kā tos arī dēvē - Zvejnieksvētki, Latvijā ik gadu tiek svinēti jūlija otrajā sestdienā. Šogad Jūras svētki būs 11. jūlijā.

Zvejnieku svētku pirmsākumi meklējami 1936. gadā – Pāvilostā, un nu tie jau ir kļuvuši par tradīciju. Lai arī šogad pandēmijas dēļ svinēšana būs daudz klusāka un ierobežotāka, galvenā doma ir nemainīga - svētkos tiek godināti dabas spēki un cilvēki, kuru darbs ik dienas ir saistīts ar jūru.

Ieskaties, kā Latvijā 2020. gada 11 jūlijā svinēs Zvejnieksvētkus.

ENGURE

11. jūlijā ikvienam būs iespēja iepazīt zvejniekciemu tradīcijas, apskatīt vienu no garākajām jūras piekrastēm Latvijā un sajust tikko kūpinātu zivju smaržu. Pieņem izaicinājumu un atrodi ar teikām apvīto Marijas kalnu, leģendāro ķeizarienes Elizabetes peldvietu, jaunatklāto Zušuciema parku, kā arī daudzas citas Engures pagasta skaistākās vietas, kā arī piedalies Zvejnieksvētku Auto orientēšanās pasākumā sadarbībā ar ROADGAMES! Dalība bez maksas, bet dalībnieku skaits ierobežots. Pieteikties šeit.

Svētku programma:

Plkst. 8.00 Amatnieku un mājražotāju tirdziņš Engures tirgus laukumā.

Plkst. 10.00 Modināsim Enguri kopā ar Jūras māti un orķestri.

Plkst. 10.00 - 17.00 Iespēja vizināties ar laivu kopā ar kapteini Juri. Tālrunis rezervācijai 29239334.

Plkst. 11.00 Volejbola kauss Engures stadionā.

Plkst. 11.00 - 14.00 Zvejnieksvētku aktivitātes Engures hokeja laukumā.

Plkst. 11.00 - 16.00 Mākslas, spēļu un amatniecības rosme Engures muižas parkā.

Plkst. 12.00 - 15.00 Zvejnieksvētku auto orientēšanās. Savu komandu iespējams pieteikt enguresnovads.lv.

Plkst. 12.00 - 15.00 Kājām/ nūjo/ velo orientēšanās Engurē. Uzdevumus iespējams saņemt Engures Saieta namā.

Plkst. 15.00 Zvejnieksvētku orientēšanās apbalvošana Engures tirgus laukumā.

Plkst. 21.00 Regates Jūrmalas kauss 2020 I posma apbalvošana Engures ostā.

Plašāka informācija par svētku norisi Engurē atrodama enguresnovads.lv

JŪRMALCIEMS

Svinību norises vieta nemainīgi būs pie "Smaragdas"

Svētku programma:

Plkst. 15.00 Svētku atklāšana. Uzstāsies Nīcas vīru koris, Jauniešu vokāli instrumentālais ansamblis "Maldu vēji".

Plkst. 16.00 Liepājas Tautas teātra izrāde "Sievu kari ar Belcebulu"

Plkst. 16.00 Zinātnes un inovācijas centra eksperimentu šovs bērniem pie sabiedriskā centra "Ievas"

Plkst. 18.00 Svētku zivju zupa.

Plkst. 19.00 Neptūna ierašanās, zvejnieku godināšana.

Plkst. 20.00 Liepājas teātra aktieru apvienība "Aģenti".

Plkst 21.30 Ivo Fomins un Roberts Dinters.

Lai gan svētki būs bez maksas, pasākuma apmeklētāju skaits tomēr tiks ierobežots, ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Svētkus vienkopus varēs svinēt 300 apmeklētāji. Katram apmeklētājam tiks izsniegta aproce, lai varētu kontrolēt to skaitu.

Plašāka informācija par svētku norisi Jūrmalciemā atrodama nica.lv.

KOLKA

Kā jau ierasts šogad – nedaudz savādāki, bet svētki Kolkā tomēr būs!

Svētku programma:

10.00 - 12.00 Lauku labumu tirdziņš Kolkas Lībiešu nama pagalmā.

10.00 - 10.30 Tikšanās ar mākslinieci Justīni Lūci. Stāsts par grafikas izstādi "SÕV" Kolkas Lībiešu saieta namā (izstāde apskatāma visu dienu).

12.30 - 14.30 Komponistes Marinas Gribinčikas skaņu meistardarbnīca. Simfoniskās miniatūras "Kolkas raga viļņi" prezentācija un izglītojoša, radoša muzikālā nodarbība ikvienam interesentam. Kolkas Lībiešu saieta namā.

15.00 - 16.00 Neptūna svītas brauciens cauri Kolkai. Neptūna svētku sveicieni kopā ar mūziķi Marko Ojalu un Kolas zvejnieksievām.

21.00 - 24.00 Svētku vakara notikums Kolkas stadionā. "Zaļās Galma kapellas" un Kolkas pašdarbnieku koncerts, kā arī Muzikālās spēlfilmas "Vajadzīga soliste" brīvdabas seanss.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Plašāka informācija par svētku norisi Kolkā atrodama kolka.lv

MĒRSRAGS

No 11.00 līdz 12.00 Mērsraga bākā varēs uzkāpt bez maksas!

Svētku programma:

Plkst. 13.30 Brīvdabas estrādē "Jēgerleja" Jūras valdnieka Neptūna ierašanās Mērsragā. Neptūns dosies braucienā cauri Mērsragam, lai visus sveiktu Jūras svētkos.

Plkst. 14.00 Koncertaģentūras "Bravisimo" PIRMIZRADE koncertprogrammai "Īsa pamācība mīlēšanā" ar aktieri Mārtiņu Egleinu un grupu "Musturis"

Plkst. 16.00 Uzstāsies grupa "Otra Puse" un Antra Stafecka.

Plkst. 18.00 Uzstāsies Mārtiņš Jātnieks

BIĻETES TIKAI IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ - Biļetes var iegādāties Mērsraga informācijas centrā un Mērsraga novada domē. SVĒTKU DIENĀ BIĻETES NETIKS TIRGOTAS.

Plašāka informācija par svētku norisi Mērsragā vatrodama mersrags.lv.

ROJA

Zvejnieksvētki Rojā būs! Tā tas ir bijis, un tā tas būs! Ievērojot viena aira distanci Rojas jaunajā estrādē:

Plkst. 13.00 - uzstāsies BERMUDU DIVSTŪRIS. Vasaras karstāko ballīšu karaļi Biceps un Triceps ar komandu satricinās Roju! "Ballējam neguļam", "Tuk Tuk", "Serenāde", "Ne man GUCCI, ne man NIKE" - šie hiti komentārus neprasa.

Plkst.18.00 - INTARS BUSULIS UN ABONEMENTA ORĶESTRIS. Satriecošais INTARS BUSULIS un "Abonementa orķestris" pirmo reizi ROJĀ! Labāko dziesmu programma. Koncertā tiks atskaņotas Intara Busuļa un Kārļa Lāča dziesmas no albumiem "Nākamā pietura", "Cледующая Oстановка", kā arī klausītāju iemīļotāko dziesmu izlase no albumiem "Kino", "Akts", "Citā©". Tāpat skanēs Maestro Raimonda Paula un Jeļenas Vaengas rakstītās dziesmas Intaram.

Plkst. 21.00 - grupa LABVĒLĪGAIS TIPS. Tā būs atkalsatikšanās ar draugiem, radiem, kaimiņiem un citiem grupas faniem. Dzīva mūzika, acu skatieni, atļautie pieskārieni dezinficētām rokām, sarunas ar distanci un tomēr visi kopā svinēsim dzīvi, jo ES NAV REDZĒJIS TEVI JAU SEN! Koncertā skanēs grupas populārākie un klausītāju iemīļotie hīti "Alumīnija cūka", "Frāzes", "Čiekurs egles dēls", "Naukšēnu disko", "Pīrādziņ’nāc ārā!", "Lai", "Omnibuss" un daudzi citi.

Uz katru koncertu jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete - katram skatītājam, neatkarīgi no vecuma, jāiegādājas ieejas biļete. Ieeja koncertā atvērta 1 stundu pirms pasākuma sākuma. Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs. 

Plašāka informācija par svētku norisi Rojā atrodama roja.lv.

SALACGRĪVA

Lai ar kādi vēji pūš, Salacgrīvā svinēs Jūras svētkus.

Svētku programma:

Ap. plkst. 8.00 Ostas ielas visā garumā norisināsies Amatnieku un mājražotāju RAIBAIS TIRGUS

No 10.00 pļaviņā zem liepām spēkošanās jūrnieku vīzē - Zvejnieku zābaka un sviedlīnes mešanā, kā arī glābšanas riņķa mešana ūdenī

No 12.00 Laukumā pie kultūras centra: mūzika pa pilsētnieku modei un runas ar salacgrīviešu piesitienu Ginta Šīmaņa uzraudzībā

Plkst. 12.30 Trombonists un pūšaminstrumentu izgudrotājs Vairis Nartišs izrādīs jautru instrumentālā "Stand up Comedy" žanra izrādi - koncertprogrammu "Pūt un Palaid!"

No plkst. 12.00-14.00 - vides dizaina zivju apgleznošana ģimenes lokā, kuras pēc tam tiks izsolītas

Plkst. 15.00 Akustiskajā koncertā uzstāsies Marts Kristians Kalniņš (Autobuss Debesīs), Kristīne Kārkle - Kalniņa (Rakstu Raksti), Edgars Kārkls (Auļi). "Katrai dziesmai ir savs stāsts un ceļš, kā tā nonākusi pie mums. Šie stāsti sākas ar bērnību, ģimenes godiem, kur dziesma ir skanējusi un veidojusi mūsu izpratni par pasauli un vērtībām".

Plašāka informācija par svētku norisi Salacgrīvā atrodama salacgriva.lv.

VENTSPILS

Svētku aktivitātes šogad noritēs pavisam netradicionāli – koncerti, sporta aktivitātes, darbnīcas un izklaides notiks vairākās vietās pilsētā, galvenokārt piejūras zonā.

Svētku programma:

Svētku dienu iesāks ar piemiņas brīdi. Plkst. 11.00 godinās bojā gājušos jūrniekus un zvejniekus pie pieminekļa "Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps – jūras dzelme". Folkloras kopa "Laipa", Ventspils teātra aktieri un deju kolektīva "Strautuguns" jaunieši gaidīs ikvienu, kurš vēlas nolikt ziedus un atcerēties sev tuvus cilvēkus.

No plkst. 11.30  līdz 16.00 Jūrmalas parkā, pļaviņā Loču un Medņu ielu krustojumā, koncertā "Pieskandinām jūras malu" uzstāsies Ventspils bērnu un jauniešu kolektīvi – Ventspils Kultūras centra vokāli instrumentālais ansamblis "Windy temper", bērnu vokālie ansambļi "Mazā prinča planētas" un "Cita planēta", popstudija "Jūras akmentiņi", Centra sākumskolas zvanu ansamblis "Saules zvani" un vokāli instrumentālais ansamblis "Jautrie draugi". Turpat blakus ģimenēm ar bērniem būs iespēja piedalīties atraktīvās brīvā laika spēlēs, kas prasa atjautību, veiklību un spēku.

Jau tradicionāli Ventspils pludmales volejbola stadionā noritēs "Latvijas Pludmales Jūras kauss pludmales volejbolā 2020" posms pludmales volejbolā, kurā piedalīsies 20 pāri jeb 40 dalībnieki. Visus sporta cienītājus uz pirmajām spēlēm aicina jau plkst. 10.00.

Izstāžu un mākslas cienītājiem būs viena atvērto durvju diena Mārītes Klušas viena darba izstādē "REZUMĒJUMS" Teātra namā "Jūras vārti". Izstāde būs apskatāma no plkst. 12.00 līdz 16.00. Ieeja no Kr. Valdemāra ielas.

Neizpaliks arī lielais svētku tirgus Vecpilsētas tirgus laukumā, kurš norisināsies divu dienu garumā – 10. un 11. jūlijā. Sestdien tirgus apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz 13.00 būs iespēja baudīt lībiešu dziesmu ansambļa "Rāndalist", ukraiņu dziesmu ansambļa "Mrija", vācu dziesmu ansambļa "Windau", krievu folkloras kopu "Zdravica" un "Jurjev denj", baltkrievu dziesmu ansambļa "Žuravinka" un vokālā ansambļa "Tatjanas diena" dziedājumus. Koncertu papildinās feinās Ūdensmemmes stāsti un jautro blūmīzeristu melodijas.

No plkst. 12.00 līdz 14.00Lustīgu koncertu pie Zilā karoga pludmales ieejas sniegts brāļi Rozentāli jeb grupa "R2", savukārt no 14.00 līdz 16.00 instrumentālu ritmu skanējumu piedāvās Ventspils Kultūras centra amatiermākslas kolektīvi – Ventspils senioru bigbends, Ventspils junioru bigbends un Ventspils džeza nonets.

Dažādas darbnīcas roku veiklībai un radošam garam par godu jūrai un jūrniekiem, zivju bufete un svētku īpašā zivju zupa, izjādes ar zirgiem, Kurzemes piekrastes ļaužu mājdzīvnieki un citi piedzīvojumi būs pieejami no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Piejūras brīvdabas muzejā. Radošam garam plkst. 12.00 varēs vērot deju ansambļa "Liedags", senioru deju kopas "Brīzīte", vidējās paaudzes deju kolektīva "Kurzeme" un senioru deju kolektīva "SenKurzeme" dančus. Kursēs arī svētku  Mazbānītis. Informāciju par Mazbānīša kursēšanas laikiem, muzeja darba laikiem un cenrādi var apskatīt muzeja mājas lapā muzejs.ventspils.lv.

Vakarā, plkst. 20.00, Piejūras brīvdabas muzejā notiks jaunā folka grupas "Jauno Jāņu Orķestris" koncerts. Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.  Pieejamas tikai 500 biļetes! Ieeja koncertā no plkst. 19.30, no Riņķa ielas pie lielā enkura.

Kā Jūras svētkos pienākas – visa centrā pati jūra. No plkst. 19.00 līdz 24.00 Pludmales saulrieta mūzika sērfotāju pludmalē pie kafejnīcas "Surf Saulīte". Visa vakara garumā spēlēs DJ Žanis, bet uz saulrieta laiku, no plkst. 21.00 līdz plkst. 22.00, tikšanās ar dziesminieku un dzejnieku Andri Akmentiņu.

Kā katru gadu, aktivitātes ir sarūpējis arī Ventspils muzejs, kas svētkus ieskandinās jau no 8. jūlija, bet galvenās aktivitātes piedāvās sestdien, 11. jūlijā. Herberta Dorbes memoriālajā muzejā 8. jūlijā plkst. 15.00 sāksies radoša nodarbība papīra kuģīšu gatavošanā "Vakar bijām ostas malā, tur tik daudz kuģu, ka netiek galā...". Savukārt, 10. jūlijā no plkst. 9.30 "…vētras putni kad spārnus sit…" –  radoša  nodarbība bērniem. 11. jūlijā Amatu māja piedāvās savādākus Jūras svētkus – dabas materiālu darbnīcas – aušanu ar jūras zālēm, jūras gleznu veidošanu, ziepju un ziepju trauku izgatavošanu.

Stipra lietus vai vēja  gadījumā notikumi var tikt atcelti vai pārcelti, tādā gadījumā par to tiks paziņots Ventspils Kultūras centra Facebook lapā.

Lai ievērotu valstī noteiktos drošības pasākumus, mainīts ierastais pasākuma formāts. Gan pasākumu laikā, gan ikdienā lūgums ņemt vērā spēkā esošos ierobežojums -  ievērot 2 metru distanci. kā arī, ja ir saslimšanas simptomi, tad palikt mājās, lai pasargātu gan sevi, gan apkārtējos.

Plašāka informācija par svētku norisi Ventspilī atrodama ventspils.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.10.2020 - 02.11.2020 Jauna izstāde Cēsu izstāžu namā no 30.10! Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu novada mākslas dzīve un mākslinieki vienmēr atradušies Latvijas mākslas dzīves uzmanības centrā. Aicinām aplūkot jaunāko Izstāžu nama | Skatīt vairāk
Latvija
Nīcgales Lielais akmens TAKA
Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. | Skatīt vairāk
Atpūta diviem Wellton Riverside SPA Hotel Estravel Latvia
Šī piedāvājuma ietvaros varēsiet apmeklēt arī spa zonu un sporta zāli. // Piedāvājums 2 personām, 1 nakts | Skatīt vairāk
no 50 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.11.2020 - 07.11.2020 Ārstnieciskā programma "Elpceļu slimības" Jantarnij Bereg
Sezonālās saaukstēšanās, gripas un elpceļu slimību laiks ir klāt...Sanatorija “Jantarnij Bereg” saviem pacientiem piedāvā īpašu programmu...tal | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.82673597sec.