Vides izglītības centrā BOTANIA notiks pūpolu pētīšanas pasākums «Iepazīsties - PŪPOLS!»

Tuvojoties Pūpolsvētdienai un Lieldienām, ir laiks ielūkoties pūkaino pūpolu valstībā. Lai iepazītu to dažādību un izprastu to nozīmi dabā, 24. martā no plkst. 10.00 līdz 16:00 Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, Vides izglītības centrā BOTANIA notiks pūpolu pētīšanas darbnīca “Iepazīsties – PŪPOLS!”.

Pūpoli ir vieni no pirmajiem pavasara ziediem, ļoti nozīmīgi dabas atmodai – to nektārs un ziedputekšņi pabaro saules atmodinātos kukaiņus. Pasaulē zināmas vismaz 435 vītolu un kārklu sugas, Latvijas dabā sastopamas 23 sugas, un to ziedkopas – pūpoli ir ļoti dažādi. Lieldienu laikā, kad pūpols tiek daudzināts kā viens no svētku simboliem, to daudzveidība mēdz mūs mulsināt un sākam sev uzdot jautājumu - kuri pūpoli tad ir “īstie”?

“Pūpolu dažādība Nacionālajā botāniskajā dārzā ir uzmanības vērta. Dendrārijā vītolu un kārklu daudzveidību veido vērtīga kolekcija ar vairāk nekā 180 sugām un šķirnēm. Vītolu un kārklu nozīmīgums dabā un izmantošanas diapazons kultūrvidē kā ārstniecības, dekoratīvajiem un tehniskajiem augiem ir visai plašs – tie noderīgi gan stādīšanai pie ūdeņiem, gan smiltāju nostiprināšanai, vairākas sugas ir ļoti labi nektāraugi, citas ir noderīgs materiāls pinumiem, vilnas krāsošanai vai homeopātijā. Vītolu dzimtas augi un to pūkainās ziedkopas ir arī ļoti nozīmīgs pētniecības objekts biotehnoloģijas un vides zinātnēs,” stāsta Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas vadītājs Andrejs Svilāns.

Lai iepazītu pūpolus un izprastu to nozīmi dabā, 24. martā no plkst. 10.00 līdz 16:00 Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, Vides izglītības centrā BOTANIA notiks pūpolu pētīšanas darbnīca “Iepazīsties – PŪPOLS!”. Pasākuma laikā kopā ar apmeklētājiem pētīsim pūpolus un meklēsim atbildes uz jautājumiem:

    • Kādas ir Nacionālā botāniskā dārza vītolu un kārklu ziedkopu - pūpolu dažādības?

    • Kas ir pūpols un kāda ir tā uzbūve?

    • Kā atpazīt “pūpolpuišus” un “pūpolmeitenes”? Kas ir divmāju augs?

    • Kam pūpoli noder kā “bērnistaba” un kam patīk mieloties ar pūpolu nektāru un putekšņiem?

    • Kā pūpolus izmanto biotehnoloģijās un ko nozīmē pūpolu ogleklis?

“Pūpolu pētīšanas pasākums “Iepazīsties - PŪPOLS!” botāniskajā dārzā pirmo reizi notika pērn. Pateicoties apmeklētāju interesei un vēlmei izzināt pūpolu valstības stāstus, vītolu ģints augu pētīšanas pasākumu organizējam arī šogad. Šoreiz pasākums notiks jaunā vides izglītības centra BOTANIA mācību klasē un būs kā papildus aktivitāte centra apmeklētājiem,” informē Vides izglītības centra BOTANIA izglītības darba speciāliste Vendija Lazdiņa. 

Vides izglītības centrs BOTANIA ir vieta, kur  stāsti un spēles, smaržas un skaņas  aicina ar aizrautību iepazīt augus un dabas vērtības. Šeit vairāk nekā 100 stāsti stendos, vitrīnās un digitālās spēlēs ataino notikumus augu valstībā.

Ekspozīcija ietver 6 tematus: par saknēm, stumbriem, lapām, ziediem, sēklām un augļiem, par ekoloģiju, bioloģiskās daudzveidības nozīmi un botānisko dārzu misiju. Kopš atvēršanas šī gada 1. februārī, centru apmeklējuši jau vairāk nekā 3500 apmeklētāju. Uzzināt vairāk un rezervēt apmeklējumu: www.botania.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.06.2024 - 23.06.2024 Jāņu nakts mistēriju jampadracis Engurē Tukuma TIC
Jāņu Jampadracis – Engurē! 23.06. Engurē svētku tirdziņš, teātra izrāde Auniņparkā, koncerts un balle! | Skatīt vairāk
Latvija
ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē Tukuma TIC
29. jūnijā pie Džūkstes Kultūras nama pirmie “ROKA DZIESMU SVĒTKI” sadarbībā ar Latvijas Rokmūzikas Asociāciju. | Skatīt vairāk
Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu! Bauskas TIC
Jūnija vidū uzsāks Kalna un Zaļās ielas seguma atjaunošanas un rotācijas apļa izbūves darbus | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.06.2024 - 21.06.2024 Grupas DUCELE saulgriežu koncerts Valmieras novada Tūrisma pārvalde
20. jūnijā plkst. 20.00 Jērcēnmuižas parkā aicinām uz latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” vasaras saulgriežu ieskaņas koncertu. Ieeja | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.466717sec.