Izsludināts literatūras konkurss «Latgolys prozys skaitejumi 2021»

Lai veicinātu literāro procesu virzību Latgalē, dodot iespēju latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā rakstošiem autoriem paplašināt auditoriju un lasītājiem iepazīt jaunus Latgales kultūrtelpā tapušus darbus, biedrība “LgSC” jau otro gadu izsludina konkursu “Latgolys prozys skaitejumi 2021”. Konkursā aicināti piedalīties visa vecuma Latgales kultūrtelpai piederīgi autori, kuri raksta prozu. Konkursa noslēguma pasākums būs starptautiskā festivāla “Prozas lasījumi 2021” daļa.

Literāro prozas tekstu konkursā “Latgolys prozys skaitejumi 2021”, kura moto ir “Pasaulī vyss ir sasapiņs mozgūs” (Pasaulē viss ir samezglojies), autori aicināti iesūtīt pašu radītus un līdz tam nepublicētus tekstus latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā. Darbi tiks vērtēti, visvairāk izceļot ne teksta valodu, bet literārā teksta kvalitāti un piederību Latgales kultūrtelpai, tā atklājot reģionā savpatību un parādot latgaliskumu tā plašākajās nozīmēs. Konkursā iesniegtos darbus vērtēs žūrija vismaz trīs Latvijas literatūras procesos iesaistītu cilvēku sastāvā. Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji saņems naudas balvas 200, 150 un 100 eiro apmērā.

Piedalīties konkursā var, iesniedzot darbus – esejas, stāstus, romānu fragmentus (7000–12 000 zīmju apmērā) – līdz šī gada 1. decembrim, sūtot tos biedrībai “LgSC” uz lgsc@lgsc.lv ar norādi “Latgolys prozys skaitejumi 2021”. Pieteikumā jābūt teksta elektroniskajai versijai, ziņām par sevi un kontaktinformācijai. Ar pilnu konkursa nolikumu var iepazīties te: https://www.lakuga.lv/wp-content/uploads/2021/11/Latgolys-prozys-skaitejumi-2021_LTG_nulykums.pdf  

Konkursa “Latgolys prozys skaitejumi 2021” noslēguma pasākums būs svētdien, 12. decembrī, plkst. 15.00. Ja tobrīd pastāvošie ierobežojumi ļaus, uz to tiks aicināti visi konkursa dalībnieki. Labāko tekstu autori pasākumā piedalīsies ar savu darbu lasījumiem. Pasākumu varēs skatīties tiešraidē starptautiskā literatūras festivāla “Prozas lasījumi 2021” mājaslapā un latgalīšu kulturys ziņu portalā lakuga.lv. Plašāka informācija par pasākumu būs decembra sākumā.

“Latgolys prozys skaitejumi” pirmo reizi tika rīkoti pērn, tajā uzvarēja tekstilmāksliniece un literāte Annele Slišāne ar īsstāstu ciklu no šī gada sākumā izdotā stāstu krājuma “Tuoraga stuosti”. Labāko autoru vidū bija arī Ilze Sperga un Evika Muizniece.

Biedrība “LgSC” (iepriekš “Latgolys Studentu centrs” ir nevalstiska organizācija, kas apvieno cilvēkus, kuriem ir svarīgi saglabāt un attīstīt Latgales un latgalisko kultūrtelpu, latgaliešu valodu. Biedrība allaž ir centusies vispirms atbalstīt jaunus latgaliešu autorus un izdot kvalitatīvu literatūru.

Festivāls “Prozas lasījumi” notiek no 1995. gada, to rīko Latvijas Rakstnieku savienība. Laika gaitā “Prozas lasījumi” no neliela notikuma Andreja Upīša dzimšanas dienas piemiņai izauguši vairāku dienu starptautiskā prozas festivālā, kura programmā ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem piedalās dažādu paaudžu Latvijas un citu valstu rakstnieki. Otro reizi sadarbībā ar festivālu būs arī kāds notikums Latgales autoriem.

Konkursa “Latgolys prozys skaitejumi 2021” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2022 - 31.05.2022 Maršruts "Iepazīsti Bausku!" Bauskas TIC
Ko darīt un apskatīt Bauskā, ja Tev ir divas un vairāk stundas laika? Ieskaties! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.05.2022 - 01.06.2022 Greenpoint Cafe - bārs Aizkrauklē Aizkraukles novada TIC
Greenpoint Cafe ir bārs un satikšanās vieta, lai jaukā kompānijā atpūstos un nosvinētu darba nedēļas beigas, baudot dažādus dzērienus un ēdienus. | Skatīt vairāk
Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis  ATTA Centre
Režisore, skatuves dīva Rēzija Kalniņa un virtuozais ģitārists Kaspars Zemītis satiekas mūzikas un dzejas programmā “Brīdis pēc vakariņām”. | Skatīt vairāk
25 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.05.2022 - 31.05.2022 "Carnival Youth" koncerts Balvos Balvu TIC
"Carnival Youth" koncerts Balvos | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::1.65414619sec.