Rīgas domes lēmums par zemesgabalu privatizāciju pie lidostas «Rīga» bija prettiesisks

Rīgas dome nebija tiesīga 2012. gadā pieņemt lēmumu par 22 neapbūvētu zemesgabalu pie lidostas “Rīga” nodošanu privatizācijai un pārdot tos izsolē, domes lēmums atzīstams par prettiesisku un jāatceļ, tā secinājusi pašvaldības Centrālās administrācijas Juridiskā pārvalde.

Kā galveno argumentu juristi min faktu, ka, savulaik ieguldot zemesgabalus SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” pamatkapitālā, Rīgas dome faktiski tos prettiesiski atsavināja un pēc būtības izbeidza attiecīgo zemesgabalu privatizāciju. Domes juristi minētā privatizācijas procesa tiesiskuma pārbaudi veica Rīgas mēra Viļņa Ķirša uzdevumā.

V.Ķirsis: “No saņemtā izvērtējuma esam secinājuši, ka jāpiekrīt ģenerālprokuroram par šīs zemes privatizācijas procesa prettiesiskumu. Atzinumu nosūtīsim ģenerālprokuroram un KNAB, kas varēs izdarīt savus secinājumus, bet Rīgas pilsētas izpilddirektoram uzdošu izvērtēt to amatpersonu darbību, kas bija iesaistītas un atbildīgas par šo privatizācijas procesu.”

Pilsētas mērs aicinās uz sarunām satiksmes ministru un lidostas pārstāvjus, lai runātu par tālāko rīcību: “No mūsu puses varētu būt virzība, ka atdodam šo zemi valstij, kas to varēs izmantot saviem mērķiem, tomēr valsts pusei vajadzēs ļoti precīzi noformulēt, kādām funkcijām un mērķiem zeme būs nepieciešama, jo, visticamāk, šo pamatojumu vajadzēs izmantot kā argumentāciju iespējamajā tiesvedībā. Tagad arī plānojam domē virzīt skatīšanai jautājumu par to lēmumu atcelšanu, kas bija saistīti ar šīs privatizācijas procesu.”

V.Ķirsis atzīst, ka svarīgs secinājums no atzinuma ir, ka deputātiem lēmuma pieņemšanas brīdī par īpašumu pārdošanu izsolē 2022. gadā nav sniegta pilna informācija, kas nepieciešama kvalitatīva, taisnīga un tiesiska lēmuma pieņemšanai. “Lai nekas tāds vairs neatkārtotos, pilnveidosim iekšējās procedūras,” saka domes priekšsēdētājs.
Jau ziņots, ka 6. martā Rīgas dome nolēma atjaunot pašvaldības valdījuma un īpašuma tiesības uz 22 privatizācijai nodotajiem zemesgabaliem pie lidostas “Rīga”, kā arī apturēt teritorijas lokālplānojuma izstrādi. Lēmums tika pieņemts, izpildot Latvijas Republikas ģenerālprokurora iesniegumu par prettiesisku neapbūvētas zemes privatizāciju valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka turpmākajai attīstībai nepieciešamajā teritorijā.

22 Rīgas pašvaldībai piederoši neapbūvēti zemesgabali pie Starptautiskās lidostas “Rīga” 2022. gada 14. aprīlī tika pārdoti izsolē. Tos par 5 679 000 eiro iegādājusies nekustamo īpašumu attīstītajam “Sirin Development” piederošais uzņēmums SIA “Cella investment 3”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.07.2024 - 20.07.2024 Mājas kafejnīca "Lāde" aicina ciemos! Bauskas TIC
Mājas kafejnīca "Lāde" aicina izbaudīt atmosfēru aizvadītā gadsimta noskaņās - gan telpās, gan ēdienkartē. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.07.2024 - 21.07.2024 SHIPSEA Jaunmoku pils Dārza svētkos Tukuma TIC
21. jūlijā Jaunmoku pilī notiks viens no gada gaidītākajiem notikumiem – Dārza svētki. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.07.2024 - 20.07.2024 Bērniem un jauniešiem TukumaPILSĒTAS PARKĀ Tukuma TIC
Sestdien 20.jūlijā Tukuma Pilsētas parkā iecerēta aizraujoša un apjomīga svētku programma top bērniem un jauniešiem. | Skatīt vairāk
Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu Dome Hotel
Atpūties Junior Suite 304. 🗝️ ar vannu un skatu uz Doma katedrāli. ✨ | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.431144sec.