TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Stājas spēkā Tallink un Rauma Marine Constructions līgums par jauna kuģa būvniecību

Šī gada 27.martā stājas spēkā AS Tallink Grupp un Rauma Marine Constructions (RMC) līgums par jauna LNG kuģa būvniecību. Kuģis kursēs maršrutā Tallina – Helsinki.   

Līdzīgi kā Tallink Grupas jaunākais kuģis Megastar, arī jaunais Shuttle servisa kuģis būs duālās degvielas kuģis, garumā aptuveni 212 metri ar 2800 pasažieru vietām. Kuģa būvniecība izmaksās aptuveni 250 miljonus eiro. Tas tiks būvēts Raumas kuģu būvētavā Somijā, nodrošinot kuģu būvētavai aptuveni 1 500 cilvēkgadu lielu nodarbinātību. Plānots, ka kuģis tiks nodots 2022. gada janvārī.

Jaunais kuģis ir kārtējais Tallink Grupas solis tuvāk vēl efektīvākai enerģijas izmantošanai un videi draudzīgākai kuģniecībai. Jaunais Shuttle servisa kuģis ar gross tonnāžu 50 000 un ātrumu 27 jūras mezgli izmantos LNG degvielu un atbildīs emisiju  esošajiem noteikumiem un zināmajām prasībām nākotnē.

Salīdzinot ar Tallink Grupas jaunāko kuģi, jaunajam kuģim būs plašāka pasažieru zona ar vairāk sēdvietām un vairāk kajītēm kuģa komandai. Tehniski tam būs jaudīgs krasta pieslēgums, 30% lielākas LNG  degvielas tvertnes, kas samazinās kuģa uzpildes biežumu. Ar uzlabotu dizainu, jaunā kuģa CO2 emisijas var tikt samazinātas par 10%.

Jaunais Shuttle servisa kuģis gūs labumu arī no nesen parakstītā sadarbības līguma ar Tallinas Tehnisko Universitāti, kura mērķis ir attīstīt inovatīvus t.s. viedo (gudro) auto klāju risinājumus uz Tallink Grupas kuģiem un palielināt iekraušanas un izkraušanas darbības, un padarīt tās saderīgas ar jau eksistējošiem t.s. viedās (gudrās) ostas risinājumiem Tallinas ostā.

Saskaņā ar līgumu 30% no izmaksām tiks samaksātas kuģa būvēšanas laikā un atlikusī summa pēc kuģa nodošanas. AS Tallink Grupp plāno 70% finansējumu 2022. gadā ar ilgtermiņa aizdevumu, un tā nosacījumi tiks finalizēti tuvākā nākotnē.

Komentējot līgumu, Paavo Nõgene, CEO, AS Tallink Grupp, sacīja:

"Megastar būvniecība un šī nākamās paaudzes kuģa ienākšana Baltijas jūrā ir pārveidojusi mūsu pasažieru pārvadājumus starp Tallinu un Helsinkiem. Mūsu klienti kuģi ir ļoti labi novērtējuši, jo ar to ceļojuši jau vairāk nekā 4 miljoni pasažieri. Papildu uzlabotajām ērtībām pasažieriem ir tikpat svarīgi, ka Megastar ir pacēlis nākamajā līmenī mūsu darbības, kas saistītas ar videi draudzīgām darbībām un palielinātu efektivitāti.

Tāpēc bija tikai loģiski, ka agrāk vai vēlāk šim maršrutam mums ir jābūvē līdzīgu kuģi, lai pilnveidotu mūsu darbības šajā mums svarīgajā maršrutā vēl vairāk. Mēs esam apmierināti, ka esam parakstījuši būvniecības līgumu ar RMC, tādējādi atbalstot mūsu vietējās ekonomikas, jo būvniecība notiks Raumā, un mēs gaidām jaunā kuģa būvniecības procesa uzsākšanu."

Komentējot līgumu, Jyrki Heinimaa, CEO, Rauma Marine Constructions (RMC), sacīja:  

"Mēs esam ļoti lepni, ka Tallink uzticēja šo svarīgo projektu mūsu uzņēmumam RMC veiksmīgai tā jaunākā kuģa projektēšanai un ražošanai, kurš saglabā dažas priekšrocības no esošās flotes, bet pārsniedz tās darbībā, pateicoties jaunāko tehnoloģiju aplikāciju ieviešanai, piemēram, attiecībā uz jaudas prasībām. RMC ceļā uz globālu tehnoloģisko līderpozīciju kuģu būvniecībā šis projekts ir liels pavērsiena punkts un nostāda mūs vienā līmenī ar tirgus līderiem.

Šo projektu ļoti gaida Raumā, jo tas atļauj mums turpināt mūsu draudzīgo sadarbību ar Tallink kolēģiem, ar kuriem mums jau ir lieliska pieredze kopš gadsimta sākuma, kad Raumā tika būvēts pirmais Tallink Grupas kuģis Romantika tieši pēc Tallink pasūtījuma.”

Fakti par jauno kuģi:

Garums – 212 metri

Pasažieru skaits – 2 800

Ātrums – 27 jūras mezgli

Gross tonnāža – 50 000

Degviela: duālā degviela


Tallink Grupp

AS Tallink Grupp ir vadošā kuģniecības kompānija pasažieru, transportlīdzekļu un kravas pārvadājumu jomā Baltijas jūras Ziemeļu reģionā. Kompānijas īpašumā ir 14 kuģi, kas kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu 7 dažādos maršrutos. AS Tallink Grupp nodrošina darba vietas vairāk nekā 7 400 darbiniekiem Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Krievijā un Vācijā. 2018. gadā ar kompānijas kuģiem ceļoja gandrīz 9.8 miljoni pasažieri, un kompānija kopumā pārvadāja apm. 385 000 kravas vienības. AS Tallink Grupp ir kotēta Tallinas biržā (Tallinn Stock Exchange) un Helsinku biržā (Nasdaq Helsinki Stock Exchange).

Rauma Marine Construction

Rauma Marine Constructions (RMC) ir pilnībā somiem piederoša kuģu būvētava, dibināta 2014. gada vasarā, Raumā. RMC specializējas pasažieru un autotransporta, dažādu ledlaužu un jūras flotes kuģu būvniecībā un servisa pakalpojumu nodrošināšanā. Vairāk info www.rmcfinland.fi.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ Melngalvju nams
Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.06.2022 - 30.06.2022 Īpašs piedāvājums 3 Vidzemes pilīs Gulbenes novada TIC
Trīs dažādiem notikumiem un noslēpumiem apvītas vietas - Cesvaines, Stāmerienas un Alūksnes Jaunā pils – ceturtdienu vakaros aicina baudīt īpašu | Skatīt vairāk
Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums! Biznesa augstskola Turība
Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā | Skatīt vairāk
Bauskas novada velo maršruti Bauskas TIC
Četri velo maršruti ar praktisku informāciju un kartēm latviešu, krievu un angļu valodā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12606502sec.