Vidējā OCTA atlīdzība turpina pieaugt; tuvojas 1400 EUR atzīmei

2022.gada pirmajos deviņos mēnešos apdrošināšanas sabiedrības un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk- LTAB) kopā pieņēmuši lēmumus par OCTA atlīdzību izmaksu 44,48 miljonu EUR apmērā. Turpina pieaugt arī vidējās OCTA atlīdzības lielums, sasniedzot 1397 EUR, kas ir par 11% vairāk nekā 2021.gada pirmajos deviņos mēnešos.

LTAB apkopotā statistika par 2022.gada pirmajiem deviņiem mēnešiem liecina, ka vidējā OCTA atlīdzība tuvojas 1400 EUR. “Vidējās atlīdzības pieaugums pēdējos gados ir cieši saistīts ar kopējo ekonomikas izaugsmi un tai sekojošo cenu pieaugumu. Apdrošināšanas joma nav vientuļa sala ekonomikas okeānā, bet gan ir cieši saistīta ar citām uzņēmējdarbības sfērām. Pēdējā laikā strauji kāpušas auto remonta izmaksas, medicīnas pakalpojumu cenas un citas pozīcijas, kuras tiešā veidā atspoguļojas apdrošināšanas vidējās atlīdzības pieaugumā,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Jāatzīmē, ka pēdējos gados būtiski pieaug apdrošināšanas atlīdzību summas, kas saistītas ar zaudējumiem personai, valstij un pašvaldībām, un trešās personas mantai: “Ja desmit gadus atpakaļ atlīdzības par zaudējumiem, kas nodarīti transportlīdzeklim proporcionāli sastādīja vairāk nekā 90%, tad šobrīd tie ir 76,6%,” stāsta J.Abāšins.

OCTA likums nosaka, ka apdrošinātāji un LTAB atlīdzina zaudējumus ne tikai par CSNg rezultātā transportlīdzeklim nodarītajiem bojājumiem, bet arī kompensē zaudējumus cietušajām personām, valstij un pašvaldībām par CSNg cietušo ārstēšanu un rehabilitāciju, piemēram, par ātrās neatliekamās palīdzības izsaukumu un cietušā nogādāšanu uz ārstniecības iestādi, ārstēšanu un uzturēšanu slimnīcā, veselības atjaunošanu rehabilitācijas centros, ja to nozīmējis ārsts saistībā ar CSNg gūtajām traumām un citus ar veselības uzlabošanu saistītus izdevumus. Tāpat tiek atlīdzināti valsts un pašvaldību izdevumi, kuri saistīti ar CSNg cietušo slimības lapu apmaksu, pensijām un pabalstiem invalīdiem un apgādājamiem, apbedīšanas pabalstiem, tehnisko palīglīdzekļu īri vai iegādi, ceļu, ēku un videi nodarītajiem bojājumiem.

1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un «Balcia Insurance» SE.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Mājražotāju tirdziņš Rundāles Avotos Bauskas TIC
Apmeklē mājražotāju un amatnieku tirdziņu Rundāles Avotos! | Skatīt vairāk
Latvija
🌟 ATVAĻINĀJUMS TURCIJĀ | 2026.GADĀ Coral Travel Latvia
Iepriekšpārdošana VASARA'26 ir sākusies! Skats aiz loga neiepriecina? Vai jau plāno savu nākamo atvaļinājumu? Īpašas cenas un piedāvājumi līdz 18 | Skatīt vairāk
Ģimeņu dienas svētki Iecavā Bauskas TIC
Vakara daļā koncerts ar iemīļotiem mūziķiem – uzstāsies dziedātāja Emilija ar grupu, Intars Busulis un Abonementa orķestris un vakaru noslēgs | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.07.2025 - 20.07.2025 ROŽU SVĒTKI TUKUMĀ 2025 Tukuma TIC
Atkal kopā veidosim lielo rožu vainagu, būs floristu izstāde baznīcā, koncerti, svētku Smukumtirdziņš, Rožu vāģu parāde un citas tradicionālās | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.69775605sec.