Autors: Una Ahuna-Ozola
Avots: Bite.lv
Lai sniegtu psiholoģisku un informatīvu atbalstu, augstskola RISEBA ar IKT pakalpojumu sniedzēja „Bite” tehnoloģisko atbalstu izveidojusi krīzes tālruni patvēruma meklētājiem no Ukrainas. Krīzes tālruņa numurs ir +371 209 00 209 un tas jau ir uzsācis darbu. Šobrīd to apkalpo pieci krīzes intervencēs apmācīti konsultanti, taču to skaitu plānots palielināt līdz divdesmit. Būtiski, ka konsultanti sniegs palīdzību ukraiņu valodā.
Izveidotais krīzes tālrunis ir daļa no RISEBA uzsāktās iniciatīvas „Latvijas Psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem”. Tās mērķis ir sniegt psiholoģisko atbalstu no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem, izveidot mentoru tīklu Ukrainas bēgļiem Latvijā, kā arī sniegt psiholoģisku atbalstu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir iesaistīti palīdzības sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem.
Reklāma
„Cilvēki, kuri bēg no kara šausmām Ukrainā, atrodas nemitīgā psiholoģiskās spriedzes virpulī. Savukārt, nonākot pie mums Latvijā, viņiem ir jāuzzina un jāveic daudz soļu, lai nokārtotu formalitātes, iegūtu pirmās nepieciešamības preces u.tml. Rūpēs par cilvēkiem, nolēmām atbalstīt RISEBA iniciatīvu izveidot „vienas pieturas” telefonisku atbalsta punktu. Krīzes tālruņa konsultanti būs gatavi sniegt psiholoģisku un informatīvu palīdzību ne tikai tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri jau ir nonākuši Latvijā, bet arī tiem, kuri vēl ir tikai ceļā no Ukrainas uz Latviju. Tāpat, lai atvieglotu ienākošo zvanu apstrādes procesu, sevišķi gadījumos, kad to vienlaikus ir daudz, tālrunim esam pieslēguši īpašu „Bite One IT” IKT risinājumu „Viedais zvanu pārvaldnieks”,” saka Una Ahuna-Ozola, „Bite” Korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja.
Lai nodrošinātu attālinātu psiholoģisko un informatīvu atbalstu ukraiņu valodā, krīzes tālruni apkalpos psiholoģijas studenti no Ukrainas, kurus RISEBA mācībspēki un citi psihologi un supervizori apmācīs un atbalstīs. Visiem ukraiņu valodā runājošajiem psiholoģijas studentiem, RISEBA nodrošina arī krīzes intervences apmācības. Tāpat viņiem tiks nodrošināta stipendija sadarbībā ar RTU Attīstības fondu.
“Mūsu augstskolai ir ļoti svarīgi piedalīties šajā atbalsta darbā Ukrainas iedzīvotājiem, jo RISEBA ir internacionāla augstskola, kur vienmēr ir mācījušies un arī šobrīd mācās studenti no Ukrainas. No ziņām medijos un mūsu studentu stāstiem par tuvinieku piedzīvoto redzam, ka ne mazāk svarīgs par materiālo atbalstu, ir arī psiholoģiskais atbalsts. Pārdzīvotais karā atstās iespaidu uz visu šo cilvēku dzīvēm. Šādi šobrīd varam palīdzēt, lai atvieglotu gan bēgļu gaitas Latvijā, gan arī sniegtu psiholoģisku un emocionālu atbalstu, kas arī ir ļoti nepieciešams,” uzsver Tatjana Vasiļjeva, augstskolas RISEBA rektore.
Psiholoģiskā atbalsta grupā bez atlīdzības darbosies arī RISEBA mācībspēki un absolventi – mentori, kouči un supervizori. Kopumā viņi būs iesaistīti visos trīs iniciatīvas „Latvijas Psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem” darbības virzienos, kas līdztekus krīzes tālrunim ietvers arī praktisku atbalstu bēgļiem no Ukrainas, kas jau ir ieradušies vai vēl tikai ieradīsies Latvijā, palīdzot viņiem piesaistīt atbalsta personas jeb mentorus Latvijā. Tāpat iniciatīvas ietvaros RISEBA sniegs psiholoģisku atbalstu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir iesaistīti palīdzības sniegšanā bēgļiem no Ukrainas, piemēram, tiem, kuri Latvijā uzņem bēgļu ģimenes savās mājās, šķiro vai ved uz Ukrainu saziedotās mantas u.tml. Vairāk par šo iniciatīvu iespējams izlasīt www.helpua.lv
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.