200 000 cilvēku pieteikušies kolonizēt Marsu

Kāds Nīderlandes uzņēmums gatavo grandiozu un visai diskutablu plānu nosūtīt pirmos cilvēkus uz Marsu, lai sarkanu planētu kolonizētu. Protams, brīvprātīgie jau savlaicīgi tiek informēti, ka viņiem nebūs iespējas atgriezties uz Zemes.

Uzņēmums "Mars One Foundation" decembra sākumā paziņojis, ka tam izdevies piesaistīt galvenos piegādātājus, lai jau 2018. gadā uz Marsu nosūtītu bezapkalpes kosmosa kuģi, kurš ietver nolaižamo aparātu un komunikāciju satelītu. Nolaižamais aparāts tiks būvēts, sadarbojoties ar pazīstamo aviobūves un aeronautikas uzņēmumu "Lockheed Martin", savukārt "Surrey Satellite Technology" palīdzēs izstrādāt satelītu.

Pirmās Marsa misijas nolūks ir demonstrēt tehnoloģijas, kas ir saistītas ar pastāvīgas apdzīvojamās bāzes izveidi uz šīs planētas. Ja viss izdosies kā iecerēts, uzņēmums norāda, ka pirmie pionieri uz Marsa varētu piezemēties jau 2025. gadā.

Sabiedrības interese par projektu pieaug acīmredzami. Kopš 2013. gada aprīļa, kad kompānija pirmoreiz paziņoja par saviem plāniem, kā potenciālie astronauti un pirmie Marsa kolonizatori pieteikušies jau aptuveni 200 000 cilvēku. Kā norādījis uzņēmums, šie ļaudis acīmredzot ir mierā ar faktu, ka pirmais ceļojums uz Sarkano planētu neparedz atgriešanos uz Zemes.

Pieteikšanās šobrīd ir noslēgusies, un jau šī gada beigās uzņēmums plāno informēt tos kandidātus, kuri tiks aicināti piedalīties otrajā "konkursa" kārtā.

Kā norādījis uzņēmuma pārstāvis Bazs Lendzorps, tieši bezapkalpes misija ir "vissvarīgākais un grūtākais solis, lai uz Marsu nogādātu pirmos cilvēkus." Jāpiebilst, ka tā būtu arī pirmā privātā kādas Saules sistēmas planētas izpētes misija cilvēces vēsturē.

Kā atzīst Lendzorps, 2018. gada misija balstīsies uz NASA paveikto sekmīgās "Phoenix" Marsa misijas ietvaros. Uz "Mars One" nolaižamā aparāta atradīsies tehnoloģijas, kas ļaus demonstrēt dzeramā ūdens ražošanu uz Marsa virsmas, kā arī citas, dažādiem eksperimentiem paredzētas sistēmas. No Marsa virsmas plānots palaist arī izpētes balonu, kurš ļautu filmēt planētas virsmu no 200-500 metru augstuma, savukārt komunikāciju satelīts nodrošinās pastāvīgu video tiešraidi starp Marsu un Zemi.

Lendzorps piebilst, ka pēc tam, kad uz Marsu tiks nogādāti pirmie cilvēki, ik pa diviem gadiem uz planētu plānots izsūtīt papildu ekipāžas.

Kopējās projekta "Mars One" izmaksas, lai uz Marsa nogādātu pirmos cilvēkus, šobrīd tiek lēstas sešu miljardu ASV dolāru apmērā. Pagaidām gan uzņēmums neatklāj, cik daudz naudas gatavi investēt partneri un sponsori, taču norāda, ka projektam atvēlētie ziedojumi jau pārsniedz 200 000 ASV dolāru.

Taču aktuāls paliek jautājums, vai "Mars One" izdosies iegūt pietiekami lielu finansējumu ambiciozajam projektam? Vai līdz 2025. gadam patiešām būs pieejamas tehnoloģijas, kas ļaus nosūtīt pirmos cilvēkus uz Marsu? Šķiet, ka to rādīs laiks, tomēr šobrīd dažādos interneta resursos "Mars One" projekts tiek plaši kritizēts un atzīts par nerealizējamu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī Estravel Latvia
Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm | Skatīt vairāk
no 847 EUR
Ziemeļkipra - pagarini vasaru! Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / Augusts - oktobris | Skatīt vairāk
no 427 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.06.2024 - 03.07.2024 Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” Trakai TIC
Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.71421289sec.