Pedvāles mākslas parkā top jauns objekts - milzīga Akmens laiva

No 2019. gada 23. jūlija līdz 18. augustam Pedvāles mākslas parka mākslinieku rezidencē strādā amerikāņu mākslinieks Karls Billingslī. Mākslinieka iecere ir radīt 30 metrus garu, 10 metrus platu un 2,5 metrus augstu vides mākslas objektu "Akmens laiva".

Mākslinieks par savu topošo darbu stāsta: "Vides mākslas objekta "Akmens laiva" koncepciju veido vairāki tematiskie slāņi – vēsture, ģeoloģija un cilvēka mūžsenā vēlme radīt un izzināt. Es izmantoju divus materiālus – akmeņus un gabionu sietus. Akmeņi Latvijas teritorijā ir nonākuši ledus laikmetā ar šļūdoņiem no Skandināvijas. Tie mīt dziļi Latvijas zemē un zemnieki, apstrādājot laukus, gadsimtiem ilgi tos ir lasījuši un krāvuši kaudzēs. Es izmantoju šo seno, dabisko materiālu, apvienojot to mākslas darbā ar moderno materiālu - gabionu sietiem. Veidojot šo konstrukciju, akmeņi atkal veido līnijas un slāņus, līdzīgi kā zeme – kārtu pa kārtai. Objekta forma līdzinās laivai. Mani iedvesmoja Kurzemē redzētie senie vikingu apbedījumi – Velna laivas. Vikingi bija ne tikai iekarotāji bet arī pasaules izzinātāji. Savā ziņā tādi pētnieki un ceļotāji. Viņi Latvijas teritorijā ir atstājuši vizuālas zīmes – liecību par cilvēku kustību un migrāciju. Arī mans veidotais mākslas darbs ir zīme Pedvāles mākslas parka ainavā. Un visbeidzot šis vides mākslas objekts veido amfiteātrim līdzīgu telpu. Tā ir siena, kas nevis norobežo un šķir, bet aicina cilvēkus pulcēties un apvienoties. Es ceru, ka nākotnē šī būs telpa dažādiem kultūras pasākumiem un svētku svinēšanai. Man īpaši patiktu, ja šeit notiktu kopīga dziedāšana, jo zinu, cik nozīmīga loma latviešu kultūrā ir koru dziedāšanas tradīcijai."

Vides mākslas objekts tiks atklāts 16. augustā. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izklaides bērniem Ventspils TIC
Bērnu izklaidēm iekštelpās lieliska vieta būs atrakciju parks “Sapņu zeme Ventspils”, bet aktivitātēm svaigā gaisā - Bērnu pilsētiņa un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.02.2026 - 21.02.2026 Deju uzvedums "Dzīves raksti dejā" Liepājas reģiona TIB
21. februārī pulksten 17.00 koncertzālē “Lielais dzintars” pirmizrādi piedzīvos koncertuzvedums “Dzīves raksti dejā”. Tautiskajai tradīcijai | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.02.2026 - 25.02.2026 Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā Bauskas TIC
Sen neesi bijis Bauskā? Atbrauc uz Bauskas rātsnamu! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.58160996sec.