Vēl mirkli varam priecāties par krāšņajām rudens ainavām, zeltītajiem lapu virpuļiem un atvasaras mirklīgiem uzplaiksnījumiem. Nesteidzini laiku un izbaudi esošos mirkļus, jo ziemas tumsa tik ātri neatkāpsies - sasmelies gaišumu, lai vari tajā sildīties garajos un tumšajos vakaros! Atrodi kādu sev saistošu pasākumu un izbaudi brīvdienas ar pilnu krūti!
Informācija
ir sagatavota pēc Latvijas pilsētu un novadu pašvaldību, tūrisma
informācijas centru sniegtas informācijas un uzņēmumu sniegtas
informācijas. Travelnews.lv nenes atbildību par pasākuma organizāciju un
norisi. Pasākumu laiki var tikt mainīti. Lūdzu, sekojiet līdzi
informācijai. Ja Jūs plānojat doties uz kādu no pasākumiem, iesakām
sazināties ar tūrisma informācijas centru un pārliecināties par pasākumu
norises laiku un vietu.
Reklāma
Pilns Travelnews.lv notikumu kalendārs ir pieejams šeit.
1. Kuldīgā tikai uz vienu dienu durvis vērs īpašs lielveikals
ikai vienu dienu, 2019. gada 19. oktobrī, Kuldīgā, Piltenes ielā 32 (agrākā veikala "Selver" telpās) durvis vērs lielveikals "Ražots Kurzemē". Tirdzniecības zālē pulcēsies mājražotāji un amatnieki no Kurzemes, Somijas un Ziemeļīrijas, kuri ikdienā ne tikai nodarbojas ar ražošanu, bet atver savas ražotnes durvis viesiem, piedāvā degustācijas, meistarklases un citus pakalpojumus. Dalībnieki piedāvās degustēt, izmēģināt un iegādāties pašu ražotos produktus, kā arī iepazīstinās lielveikala apmeklētājus ar tūrisma piedāvājumu rudens, ziemas un pavasara mēnešos. Dalībnieku vidū būs labi zināmi mājražotāji un amatnieki, piemēram, Pāces vilnas fabrika, Abavas vīna darītava, keramikas darbnīca "Ciparnīca", šitaki sēņu audzētava "Garīkas", zvejnieku sēta "Dieniņas", Meduspils, kokļu meistars Guntis Niedoliņš, kā arī daudzi citi. Būs iespēja iepazīt arī jaunākos piedāvājumus no ādas meistariem "StoneHill", Bee bite, Kabiles muižas vīna darītavas, kafijas grauzdētavas "Curonia" un daudziem citiem. Kā dalībnieki lielveikalā būs viesi no Somijas un Ziemeļīrijas, piedāvājot dažāda veida produkciju – akmens masas interjera priekšmetus, juveliera un koka izstrādājumus, audumu lelles, grāmatu iesiešanas un pīto virvju produktus u.c. Plašāka informācija par notikumu šeit.
2. Siguldā zelta rudenī norisināsies pusmaratons
2019. gada 19. oktobrī plkst. 11.00 pie Siguldas Sporta centra tiks dots starts jau 9. Siguldas pusmaratonam, kas ir arī skrējiena seriāla "Skrien Latvija" noslēdzošais posms. Dalībnieki varēs startēt kādā no trīs distancēm – pusmaratonā 21 kilometru garumā, 10 kilometru vai Tautas skrējiena 5 kilometru distancē. Papildus šīm distancēm notiks arī bērnu skrējiens 500 metros. Šogad sacensību dalībniekiem būs iespēja skriet šādā maršrutā: Ata Kronvalda iela–Parka iela–Ausekļa iela–Raiņa iela–Pils iela–Cēsu iela–Baznīcas iela–Siguldas Jaunās pils teritorija–Pils iela–Līvkalna iela–Skolas iela–Krišjāņa Barona iela–Ata Kronvalda iela, finišējot Siguldas Sporta centrā. Plašāka informācija par notikumu šeit.
3. Rekordliels dizaineru skaits Ķīpsalā prezentēs jaunas un pasauli iekarojušas kolekcijas
Jau no 2019. gada 18. līdz 20. oktobrim izstādes "Design Isle 2019" un "Baltic Furniture 2019" Ķīpsalā pulcēs vēl nebijušu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 300 dizainerus un uzņēmumus, kas apmeklētājus iedvesmos ar vismaz 50 zīmolu jaunāko mēbeļu un dizaina kolekcijām. "Mēbeļu un dizaina dienās Ķīpsalā varēs atrast, izvēlēties un pasūtīt augstas kvalitātes dizaina preces par ļoti labām cenām. Tādas mēbeles un dizaina zīmolus lielveikalos neatradīsiet! Turklāt šogad dizaina izstāde pārsteigs ne tikai ar rekordlielu dalībnieku skaitu, kas sagādājuši milzum daudz jaunumu, bet arī ar nebijušu atmosfēru! Nāciet, baudiet un iedvesmojieties!" aicina "Design Isle" projekta vadītājs Mārtiņš Baltmanis. Plašāka informācija par notikumu šeit.
4. Jūrmalā notiks Latvijas jauniešu teātru festivāls
No 2019. gada 18. līdz 20. oktobrim Jūrmalā norisināsies 3. Latvijas jauniešu teātru festivāls "Rainis un Aspazija Tev". Šī gada festivāla formāts būs meistarklases, kurās apgūto festivāla dalībnieki plašākai publikai parādīs trīs aktivitātēs – fotosesijā Bulduru pludmalē, performancē Jomas ielā un festivāla noslēguma pasākumā Jūrmalas teātrī. Festivāla dalībnieki – jaunieši no visas Latvijas – trīs festivāla norises dienas darbosies skatuves kustības, skatuves runas, improvizācijas, aktiermeistarības, butaforijas, scenogrāfijas, dzejas, repa, ritma un skaņas ierakstu nodarbībās, kuras vadīs teātra mākslas profesionāļi: aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa; horeogrāfe, kustību māksliniece Inga Raudinga; scenogrāfs Artūrs Arnis; režisore un improvizācijas pedagoģe Astra Kacena; improvizators Kaspars Breidaks; reperis ABRA, mūziķis un aktieris Ģirts Alsters. Plašāka informācija par notikumu šeit.
5. Tukumā notiks īpašs Smukuma seminārs
2019. gada 19.oktobrī Tukumā notiks Smukuma seminārs – pasākums visiem ziedu mīļotājiem un dārzu cienītājiem. Šis būs jau ceturtais Smukuma seminārs, kuru organizē Tukuma novada pašvaldība. Pirmais notika 2016.gadā un tā uzmanības centrā atradās roze. 2017.gada seminārā tika runāts par sīpolpuķēm, bet pagājušajā gadā – par Tukuma kā dārzu pilsētu un augļu dārziem un to kopšanu. Šogad Smukuma semināra centrā būs smukumdārzs šodien un stāsts par latvisku dārzu. Iedvesmu šim pasākumam konkurss "Tukums Smukums", kurš notiek vasarā, kad tiek apskatīti tukumnieku veidotie piemājas dārzi, košumdārzi, pie mājām veidotie apstādījumi un ziedošie balkoni. Lai smeltos jaunas idejas un zināšanas, praktiskus un racionālus padomus seminārā sniegs SIA "Stādaudzētava Blīdene" vadītāja Solveiga Dzaene. Savukārt Salaspils nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns būs aicināts pastāstīt par latvisku dārzu – kāds tas ir bijis vairāk nekā 100 gadu garumā, kā mainījies, kas bijis modē toreiz un tagad. Plašāka informācija par notikumu šeit.
6. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz «Veļu vakaru»
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 2019. gada 20. oktobrī no 18.00 līdz 21.00 ielūdz uz aizgājušo senču jeb veļu godināšanu kopā ar folkloras kopām "Veļu vakarā". Brīvdabas muzeja Hernhūtiešu saiešanas namā "Veļu vakaru" pavadīs kopīga sadziedāšanās un dzīves stāstu stāstīšana, kā arī rotaļās iešana kopā ar Rīgas folkloras kopām "Grodi" un "Garataka" un Katlakalna folkloras kopu "Rāmupe". Kad dziesmas būs izdziedātas un mīklas izminētas, Rizgu rijā visi tiks aicināti kopīgi pieminēt un pateikties saviem aizgājušajiem tuviniekiem. Par viesu sasildīšanu rūpēsies "Priedes kroga" saimnieki, kuri cienās vakara dalībniekus ar īpašo veļu vakara putru. Latviešu tautas tradīcijās īpaši nozīmīga ir senču jeb iepriekšējo paaudžu, kuras jau mīt viņā saulē, pieminēšana un godināšana. Latviešu apziņā svarīgos dzīves brīžos kopā ir gan tie, kuri šai saulē, gan tie, kuri viņā saulē – tā paplašinot gan dzimtas robežas, gan kopīgo enerģiju. Rudens vakaros saskarsme ar viņsaules senčiem ir īpaši aktuāla, tāpēc "Veļu vakarā" Brīvdabas muzejs aicina pievienoties visus, kuri vēlas veltīt savu pateicību iepriekšējām paaudzēm vai zaudētajiem tuviniekiem. Plašāka informācija par notikumu šeit.
7. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā iepazīstinās ar kapu tradīcijām galvaspilsētā
2019. gada 20. oktobrī, Ģimenes dienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā programmas tēma - "Kapu tradīcijas Rīgā senatnē un šodien". Pulksten 12.00 un 14.00 īpaša ekskursija "Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos" notiks Rīgas Doma krustejā, dārzā un muzeja ekspozīcijā. Visas dienas garumā, no 11.00-17.00, bērni kopā ar vecākiem varēs kopīgi radoši fiksēt muzejā gūtos iespaidus aktivitāšu vietā "Zīmē ieraudzīto, izjusto! Mini mīklas un uzzīmē atminējumu!". Pulksten 12.00 un 14.00 muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle, sagaidot Ģimenes dienas dalībniekus muzeja vestibilā, aicinās doties uz viduslaiku Rīgas noslēpumainajām krustejas velvēm, kur sāksies ekskursija "Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos. Svecīšu iedegšana Rīgas Doma dārzā". Ekskursija sāksies ar piemiņas svecīšu iedegšanu Rīgas Doma dārzā (vēlams līdzi paņemt arī savu svecīti). Ekskursijas dalībnieki gūs ieskatu, kādas Rīgā bijušas vēsturiskās reālijas un tradīcijas, kas saistītas ar cilvēku aizvadīšanu mūžības ceļos un piemiņas saglabāšanu. Tās gadsimtu gaitā ir gan mainījušās, gan daļēji saglabājušās līdz mūsu dienām. Ekskursijas dalībnieki dosies pastaigā pa muzeju, Rīgas Doma krusteju un dārzu, iepazīstot gan šīs leģendām un seniem notikumiem bagātās vietas, gan stāstus, ko tās glabā par ekskursijā ietverto tēmu. Ikvienam ir būtiska savas ģimenes, savas tautas, savas zemes vēsturiskās atmiņas kopšana un godāšana, tās ieaudzināšana bērnos. Plašāka informācija par notikumu šeit.