Līgatnes dabas takas nakts pārgājienos aicina iepazīt zvērus tumsā

Līgatnes dabas takas 2020. gada 25. janvārī aicina zinātkāros un pēc piedzīvojumiem alkstošos dabas draugus uz nakts pārgājieniem, lai iepazītu zvēru noslēpumainās un neparastās aktivitātes tumsā.

Pasākumā "Satiec zvērus tumsā" gidu vadībā būs iespēja izstaigāt meža takas, īpašā noskaņā baudot un iepazīstot tos dabas taku iemītniekus, kuri dienas gaismā ir retāk manāmi un sastopami.

Janvāra beigās ir īstais brīdis doties tumsas pārgājienā, jo dienas garums jūtami palielinājies, tāpēc mežā satumst vēlāk. Arī dzīvnieki kļuvuši aktīvāki, jo vairākām dzīvnieku sugām tieši janvāra beigās, februārī sākas riesta laiks - ūpjiem, meža pūcēm, lapsām un lūšiem, stāsta Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

"Izskatās, ka Līgatnes dabas taku dzīvnieki ne tikai jau pieraduši pie ziemas bez sniega un aukstuma, bet arī izbauda to. Piemēram, jenotsuņi, kas parasti mēdz doties ziemas guļā, šajā ziemā labprāt dodas pastaigās un mielojas ar zvērkopju sagādātajiem labumiem. Savukārt stirnas un zaķi priecīgi ļepato savā voljerā un ir apmierināti, ka var gulšņāt ne tikai tiem īpaši izveidotajās atpūtas vietās no siena, bet arī nosnausties jebkurā sausās zāles čemurā voljera pļavā," piebilst I. Lange.

Apmeklētājiem būs iespēja vērot dzīvnieku rosību voljeros ar nakts redzamības ierīcēm Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektoru vadībā, kā arī apskatīt ziņkārīgākos dzīvniekus kabatas lukturīšu gaismā.

Dalība šajā pasākumā iespējama tikai iepriekš iegādātām biļetēm tieši uz "Satiec zvērus tumsā" pārgājieniem, biļetes nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs.  Pārgājieni notiks piecās grupās, katrā pa 35 cilvēkiem. Pirmā grupa startēs plkst. 17.00, nākamās - ik pa pusstundai.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru "Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.09.2025 - 17.09.2025 Mājražotāju tirdziņš Rundāles Avotos Bauskas TIC
Aicināti uz šīs sezonas noslēdzošo tirdziņu pie Rundāles Avotiem, kas norisināsies 21. septembrī no plkst. 11:00 līdz 16:00. | Skatīt vairāk
Latvija
Konferenču telpas Jūsu pasākumam Rija VEF Hotel
Plaša telpu izvēle un bezmaksas stāvvieta. 10% atlaide pasākumiem no 1000 €. Pieejamas kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums spēkā līdz 30.04 | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.09.2025 - 20.09.2025 Digitālo risinājumu atklāšanas pasākums Bauskas TIC
Pasākuma programma ir plaša, sākot no plkst. 9.00 rītā līdz pat pēcpusdienai plkst. 16.00. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.09.2025 - 17.09.2025 "KABATA: Vietējais dizains, kas iedvesmo" Rēzeknes pilsētas TIC
"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + kafija + dzērieni Tev! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.64417195sec.