Ļoti interesanti, ka drupas patiešām līdzīgas neolīta un bronzas laikmeta piemineklim, kas atrodas Lielbritānijā, tieši tādēļ vietējie iedzīvotāji šo vietu ir iesaukuši tā vārdā - Stounhendža. Tiesa gan, laiks un personas, kuras šo vietu tā nosauca, nav zināmas.
Īpaši skaisti mirkļi drupās ir saulrieta laikā, jo tās atrodas uz maza uzkalniņa klaja lauka vidū. Jāpiemin, ka šis ir neoficiālais tūrisma objekts un uz drupām ir aizliegts kāpt, jo tas var būt bīstami dzīvībai.
Runājot par citiem Smiltenes tūrisma objektiem, Anžela Halilova izceļ vairākus: "Smiltenē noteikti ir jāredz Vecais parks. Parkam šogad tika pabeigti pēdējie atjaunošanas darbi un tas kļuvis par izcilu vietu nesteidzīgām pastaigām - iekārtotas piknika vietas un klusas koka laipu takas. Izejot cauri parkam, apmeklētājs nokļūs pie skaistas promenādes pie Tepera ezera, tur ir iespējams iznomāt aktīvās atpūtas inventāru - SUP dēļus, katamarānus un laivas. Tur pat līdzās ir arī volejbola laukumi ar iekārtiem tīkliem, kurus droši var izmantot jebkurā tīkamā laikā.
Tepera ezera promenādē dažādi uzņēmumi piedāvā girosūteru, spīdmintona un spikeball spēļu nomu, iznomāt gokartus, skrituļslidas un rollerslēpes. Promenādes, Vecā parka un blakusesošās kartingu trases segums ir ideāli piemērots šāda veida aktivitātēm. Runājot par kartingu trasi, no ceturtdienas līdz svētdienai ir iespējams pieteikt izbraucienu ar neparasto braucamrīku.
Dodoties atpakaļ cauri parkam ir iespējams aiziet līdz Kalmanuižai, kur var redzēt senās Livonijas ordeņa pilsdrupas, muižu un muižai raksturīgās ēkas. Kalnamuižas apkārtne ir uzstādīti infostendi ar interesantu informāciju par vietas, ēku un to iedzīvotāju vēsturi.
Apskates vērti ir arī objekti mazliet ārpus Smiltenes:
Mini zoo "Ezerlejas" piedāvā apskatīt dažādus jau zināmus un ne tik zināmus dzīvniekus, kā, piemēram, strausus, pundurkaziņas, dambriežus, muflonus, baibakus, trušus, degunlāčus, mangalicas, kā arī dažādu šķirņu un krāsu putnus un aitiņas. Daudzus zoodārza iemītniekus iespējams arī paglāstīt un pabarot ar saimniecības veikaliņā iegādāto speciālo barību, kas nekaitēs dzīvniekiem. Bērniem ierīkots rotaļlaukums ar šūpolēm, karuseli un smilšu kasti, kā arī teritorijā ir pieejamas piknika un ugunskura vietas.
Atpūtas kompleksā "Trīssaliņas" Grundzāles pagastā izveidota dabas taka "Meža draugu birztaliņa". Takas kopējais garums ir aptuveni 400 metri, visā tās garumā izvietotas dažādas koka zvēru skulptūras. Ar īpašas kartes palīdzību gan mazie, gan lielie varēs atrast un apmeklēt kontrolpunktus, kas jāatzīmē kartē. Pēc dabas takas apmeklējuma var doties uz skatu torni, no kura paveras skats uz atpūtas kompleksa teritoriju. Arī pie skatu toņa bērniem nebūs garlaicīgi- tur atrodas dažādas spēles, vingrošanas stieņi, pašā noslēgumā arī bērnu rotaļu un sporta laukumi. Pieejams aizraujošs izbrauciens ar "Zebrēnu", SUP dēļu noma u.c.
Smiltenes novadam ir pašiem sava Latvija! Blakus Niedrāja ezeram atrodas vēl seši mazāki meža ieskauti ezeri, viens no tiem ir Salaiņa ezers, kura kontūra atgādina Latviju. Takas mežā tiek izmantotas ne tikai pastaigām, bet arī nūjošanai un braukšanai ar velo. Ezeru krastos ir labiekārtotas peldvietas un piknika vietas.
Ļoti iecienīta laika pavadīšana novadā ir velo braucieni, šeit mazs apraksts par velomaršrutiem:
Smiltenes novada tūrisma centrs ir izveidojis divus iecienītus, velomaršrutus. "Apriteņo Smiltenes ezerus" marķējuma dabā – zilas norādes ar velomaršruta numuru 115 un oranžu virziena rādītāju uz kokiem. Kopējais garums ir 29 km un to klasificē kā vidējas grūtības. Velotakas laikā, braucējs izbaudīs šai pusei raksturīgās reljefa formas, skaistās meža ainavas, varēs veldzēties 7 meža ezeros, iepazīt dabas un kultūrvēsturisko mantojumu, vietējos iedzīvotājus, tradīcijas un kultūru.
"Izriteņo Dienvidkalni" velomaršruts iestiepjas Launkalnes kalnainajā apvidū, veidojot 40 km garu apļveida maršrutu. Velomaršruta laikā braucējam jāvadās pēc marķējuma dabā – zilas norādes ar velomaršruta numuru 140 un virziena rādītāju. Velomaršruts ved gar interesantiem Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem.
Latvijas valsts meži novadā ir izveidojuši trīs velotakas, kuru marķējums ir krāsaini trijstūri, krāsa atbilstoša dažādiem takas garumiem, dzeltena - 10 km, zila - 20 km un sarkana - 30 km. Ņem vērā, ka takas ir paredzētas kalnu velosipēdiem un ir pietiekami grūtas, tādēļ arī 20 km maršruts būs gana izaicinošs. Galvenie apskates objekti, kas tiek apskatīti ir Tepera un Niedrāja ezeri, Pārkalņu naudas akmens un Silvas dendrārijs".