Ziema neaptur Latvijas iedzīvotājus no fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā

Šogad ziema Latvijā ir sniegota un auksta, un iedzīvotājiem ir visas iespējas baudīt ziemas priekus svaigā gaisā. Februāra sākumā veiktajā aptaujā Kantar vēlējās noskaidrot, vai iedzīvotāji ir fiziski aktīvi arī ziemas periodā un kuras ir populārākās fiziskās aktivitātes ārpus telpām.

Dati liecina, ka absolūtais vairākums jeb 88% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18-60 gadiem šajā, 2020./2021. gada ziemā, ir nodarbojušies ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā.

To, ka ar fiziskām aktivitātēm šoziem vēl nav nodarbojušies, salīdzinoši biežāk ir norādījušie 50-60 gadus veci iedzīvotāji, kā arī tie, kuri dzīvo vieni paši.

Fiziski aktīvie iedzīvotāji visbiežāk ir devušies pastaigās (75%). Populāra fiziska aktivitāte iedzīvotāju vidū ir arī sniega šķūrēšana (tīrīšana). Sniegu ir tīrījuši 45% iedzīvotāju. Bieži iedzīvotāji ir cēluši sniegavīrus/ būvējuši sniega cietokšņus (21%), braukuši ar ragavām (19%). Salīdzinoši retāk iedzīvotāji ir slēpojuši ar distanču slēpēm (9%), nodarbojušies ar kalnu slēpošanu un slidojuši (5%), kā arī braukuši ar sniega dēli (2%) vai nodarbojušies ar kādu citu fizisku aktivitāti (6%).

Jaunāko fiziski aktīvo iedzīvotāju grupā (18-29 gadi) populārākās aktivitātes šoziem ir pastaigas brīvā dabā, slidošana, braukšana ar ragavām un ar sniega dēli, savukārt iedzīvotājiem 30-39 gadu vecumā – braukšana ar ragavām, kā arī sniegavīra celšana/ sniega cietokšņa būvēšana.

Sievietes salīdzinoši biežāk nekā vīrieši, ir iecienījušas pastaigas brīvā dabā. Distanču slēpošana ir vidēji populārāka Pierīgā un Vidzemē dzīvojošo vidū, savukārt sniegu salīdzinoši biežāk šķūrē Pierīgā dzīvojošie.

Iedzīvotāji, kuru ģimenēs ir 4 un vairāk cilvēku, šoziem vidēji biežāk ir braukuši ar ragavām, šķūrējuši sniegu kā arī cēluši sniegavīrus un būvējuši sniega cietokšņus.

Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2021. gada 2. līdz 4. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.05.2025 - 24.05.2025 Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini! Madonas TIC
24. maijā - ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini. Šogad piedāvājumā katrā galamērķī dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedāvājums! | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā Preiļu novada TIC
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē. | Skatīt vairāk
"Muzeju nakts 2025" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas | Skatīt vairāk
Kur aizbraukt brīvdienās? Bauskas TIC
Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu šajās brīvdienās? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.24039102sec.