Ar radošām aktivitātēm atzīmēs Eiropas dabas un Nacionālo parku dienu 2021

Eiropas dabas un Nacionālo parku dienā, 24. maijā, kas šogad veltīta tēmai “Parki – nākamā paaudze”, Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina apceļot un iepazīt īpaši aizsargājamās dabas teritorijas (turpmāk - ĪADT) un uzzināt, kas tajās paveikts pēdējā gada laikā.

Pagājušais gads visos Eiropas parkos bija īpašs – lielas pārmaiņas ieviesa pandēmija, kas uzskatāmā  veidā parādīja sabiedrības vajadzību pēc atpūtas dabā. Jaunie izaicinājumi rosināja gan pārdomāt esošo parku piedāvājumu, gan kopumā lūkoties uz to, kā nacionālie parki izskatīsies nākotnē.

Latvijā, pielāgojoties pārmaiņām, ĪADT rastas jaunas saziņas metodes, attīstīta parku infrastruktūra un atklāti jauni apskates objekti. Vairāk par ieviestajiem jauninājumiem iespējams uzzināt Pārvaldes sagatavotajā video īsfilmiņā, kurā kampaņas “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!” tēls  Āpsis, kurš dabas takās regulāri aicina iedzīvotājus ievērot principu “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!”, dodas apceļot ĪADT.

Ceļojuma laikā Āpsis dodas uz Rāznas Nacionālo parku, kur iepazīst jaunatklāto Beitānu pilskalnu, bet Ķemeru Nacionālajā parkā viņš gozējas zviļņos Lielajā tīreļa laipā. Daudz jauna par to, kā agrākos laikos cilvēki ieguvuši medu un par putnu migrācijas ceļiem, filmiņas varonis uzzina Slīteres Nacionālajā parkā.  Savukārt, apceļojot Gaujas Nacionālo parku, filmas Āpsis satiek pagājušajā gadā izveidotās Youth+ Latvija komandas dalībniekus un kopā ar viņiem apskata Eiropas garās distances pārgājiena maršrutu “Mežtaka”.  Video skatāms Dabas aizsardzības pārvaldes Youtube kanālā: http://bit.ly/NacParkiVideo.

Kā ceļojot un krājot zīmodziņus tikt pie balvām, Āpsis uzzina Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā (turpmāk – ZBR), kur izveidota karte “Apceļo un iepazīsti Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu”. No 24.maija līdz 31.maijam dažādos ZBR parkus ikvienam iespējams iepazīt piedaloties  fotoorientēšanās aktivitātē, kas tapusi sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta UNESCO katedru “Biosfēra un cilvēks”. Plašāka informācija par šo atrodama Pārvaldes tīmekļa vietnē.

Iespēju ļauties piedzīvojumam piedāvā Pārvaldes un “Youth+ Latvija” komandas sagatavotais tests,  kuru aizpildot, ikvienam, atbilstoši norādītajām vēlmēm un interesēm, tiek piedāvāts viens dabas objekts, kuru apmeklēt. Vai testa rezultāti sakritīs ar ceļotāju vēlmēm - to iespējams uzzināt pēc aizpildīšanas, sekojot saitei: http://bit.ly/NacParki

Atbilstoši Eiropas dabas un Nacionālo parku dienas šā gada tēmai  “Parki – nākamā paaudze”, aktivitāšu sagatavošanā un ĪADT reklamēšanā ārpus valsts robežām šogad aktīvi iesaistījušies Jauno reindžeru kustība, kurā darbojas jaunieši no Ķemeru, Rāznas un Gaujas Nacionālajiem parkiem, un ZBR.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
ADD STORY māja- tava stāsta starts! Rēzeknes pilsētas TIC
Ērtības + daba Sauna + kubuls Laivas + pludmale Banketi + brokastis Tavs stāsts, tava atpūta! | Skatīt vairāk
Latvija
🌟 ATVAĻINĀJUMS TURCIJĀ | 2026.GADĀ Coral Travel Latvia
Iepriekšpārdošana VASARA'26 ir sākusies! Skats aiz loga neiepriecina? Vai jau plāno savu nākamo atvaļinājumu? Īpašas cenas un piedāvājumi līdz 18 | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.07.2025 - 20.07.2025 Skujene aicina uz Māju kafejnīcu dienām! Cēsu TIC
SKUJENE AICINA 2. un 3. augustā ciemoties viņu Māju kafejnīcās, dodot zaļo gaismu Mājas kafejnīcu dienām Cēsu novadā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.07.2025 - 25.07.2025 Cesvaines svētki un "Trubadūrs" Madonas TIC
No 23. līdz 27. jūlijam Cesvaine uzplauks svētku krāšņumā un kļūs par mājvietu arī sirsnīgajam Dziesminieku festivālam "Trubadūrs". | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.55395412sec.