Pilnveidos normatīvo regulējumu Latvijas valstspiederīgo repatriācijas nodrošināšanai

2024. gada 2.aprīlī valdība izskatīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto informatīvo ziņojumu (IZ) “Par Latvijas valstspiederīgo evakuāciju vai repatriāciju apdraudējuma gadījumā” un atbalstīja SM priekšlikumu pilnveidot esošo normatīvo regulējumu.

IZ secināts, ka nepieciešams pilnveidot valstī esošo normatīvo regulējumu, lai precizētu rīcības kārtību, kādā veidā ārkārtas situācijās tiek organizēti transportēšanas pakalpojumi. Tāpat ir nepieciešams noteikt šādu pakalpojumu apmaksas kārtību un nosacījumus kā valsts šos līdzekļus atgūst. Tostarp atbildīgajām institūcijām ir jāspēj rīkoties gadījumos, kad Latvijā reģistrētās transporta kompānijas šādus pakalpojumus nevar sniegt. Lai šādu regulējumu izstrādātu, ir nepieciešams atbilstošs deleģējums Konsulārās palīdzības likumā.

SM rosina izstrādāt grozījumus “Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumā”, paredzot deleģējumu Ministru kabinetam (MK) izstrādāt noteikumus, kas nosaka lēmumu pieņemšanas kārtību un rīcību Latvijas valstspiederīgo evakuācijai vai repatriācijai ārkārtas gadījumos. Tāpat SM rosina izstrādāt grozījumus MK 2015. gada 27. janvāra noteikumos Nr. 47 "Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas atļaujas piešķiršanas kārtība starptautisko publisko tiesību subjektiem”, precizējot valsts lidojumu un valsts gaisa kuģu lidojumu noteikumus. Tajā skaitā, nepieciešams definēt humanitāro un diplomātisko lidojumu saskaņošanas kārtību, precizēt tiesību aktā lietoto terminoloģiju un aktualizēt iesaistīto institūciju sadarbības kārtību.

IZ sniegta citu ES valstu, tostarp Igaunijas un Lietuvas, pieredze. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.09.2025 - 20.09.2025 "Luxury of Mercedes-Benz Coupes 2025" Bauskas TIC
Šogad pasākums "Luxury of Mercedes-Benz Coupes 2025" norisināsies Mežotnes pilī! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.09.2025 - 18.09.2025 Restorāns un vīna studija “MÓRA” Rēzeknes pilsētas TIC
Izbaudi latgaliešu garšas mūsdienīgi! Vīns, ēdiens un sirsnība pašā Rēzeknes sirdī! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.09.2025 - 20.09.2025 Piesakies: Autoorientēšanās Bauskas novadā Bauskas TIC
2025. gada 20. septembrī no plkst. 9.00 līdz 13.00 dodies izzinošā un jautrā autoorientēšanās braucienā pa Bauskas novadu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.09.2025 - 20.09.2025 Digitālo risinājumu atklāšanas pasākums Bauskas TIC
Pasākuma programma ir plaša, sākot no plkst. 9.00 rītā līdz pat pēcpusdienai plkst. 16.00. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.81561995sec.