Autors: Agnese Balandiņa
Avots: Daba.gov.lv
Dabas aizsardzības pārvalde aicina tūrisma pakalpojumu sniedzējus un citas iesaistītās puses, kam ir aktuāla dažādu tūrisma aktivitāšu organizēšana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, uz semināru ciklu “Ceļā uz ilgtspējīgāku dabas tūrismu – tūrisma aktivitāšu ietekme dažādās ekosistēmās un iespējas to mazināt”. Trīs semināri dienas garumā notiks dažādos datumos, atšķirīgās vietās un par dažādām tēmām. Semināri ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās uz katru semināra dienu.
Semināru cikls aizsāksies 14. novembrī Gaujas Nacionālajā parkā, aplūkojot ilgtspējīga tūrisma priekšnosacījumus mežos un pie iežu atsegumiem. 21. novembrī Ķemeru Nacionālajā parkā tūrisma pakalpojumu sniedzēji aicināti uz semināru par ilgtspējīga tūrisma priekšnosacījumiem, īstenojot aktivitātes purvos. Savukārt 3. decembrī dabas parkā “Dvietes paliene” gaidīti tie tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kas nodrošina tūrisma pakalpojumus saldūdeņos. Te galvenā uzmanība tiks pievērsta laivošanai palienēs pavasara palu laikā.
Reklāma
Dalība katrā seminārā jāpiesaka atsevišķi, aizpildot pasākuma anketu vietnes www.tiekamiesdaba.lv sadaļā “Notikumu kalendārs”, izvēloties konkrēto datumu un semināru.
“Dabai ir milzīgs potenciāls vietējās ekonomikas veicināšanā, sabiedrības veselības nodrošināšanā un arī izglītošanā. Savukārt dabas tūrisms ir viens no nozīmīgākajiem tūrisma virzieniem Latvijā un arī starptautiskajā mērogā. Taču, lai nodrošinātu šī potenciāla pilnvērtīgu izmantošanu, vienlaikus nekādā veidā neapdraudot pašu pamatu, proti, dabas vērtības, ir nepieciešama aktīva sadarbība un dialogs visu iesaistīto pušu starpā. Tieši tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar īpaši aizsargājamo dabas teritoriju pārstāvjiem no Igaunijas un Zviedrijas iesaistījās projektā “Know Nature”, kopīgi izstrādājot metodiku tūrismā iesaistīto pušu apmācībām,” min projekta koordinatore un Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru Nacionālā parka Dabas izglītības centra vadītāja Agnese Balandiņa.
Triju semināru mērķis ir apmainīties ar pieredzi un veicināt dialogu visu iesaistīto pušu starpā, lai mazinātu tūrisma aktivitāšu negatīvo ietekmi uz dabas vērtībām īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Tūrismā iesaistītās puses aicinātas šajos semināros ne vien uzklausīt dabas jomas speciālistus, bet arī dalīties pieredzē un konstruktīvos priekšlikumos, lai sekmētu dabai draudzīgu pakalpojumu īstenošanu.
Semināru cikls notiek Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas ERASMUS+ kopprojektā “Know Nature” sadarbībā ar Latvijas Dabas tūrisma asociāciju un vietējiem uzņēmējiem. Projektā plānots līdz 2025. gada martam izstrādāt vienotu metodiku tūrismā iesaistīto pušu apmācībai EUROPARC Ziemeļvalstu – Baltijas reģiona īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ietverot vadlīnijas un materiālus tālākai izmantošanai. Papildus paredzēts īstenot tūrismā iesaistīto pušu pilotgrupas apmācības, tostarp, veicinot labās prakses pārņemšanu starptautiskā līmenī.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.