Cēsis piedāvā Latvijā pirmo maršrutu "Bērnu tiesību taka"

Mēs piedāvājam Latvijā pirmo maršrutu „Bērnu tiesību taka”, kuru izstaigājot jūs lieliski pavadīsiet laiku kopā ar savu ģimeni, bērniem un draugiem, iepazīsiet mūsu seno pilsētu, tās viesmīlību, vēsturi, šodienu un nākotni.

Brīvība, cilvēka pašcieņa, taisnīgums, vienlīdzība, solidaritāte, vispārēja miera nodrošināšana ir cilvēka pamattiesības, kuras ir proklamētas Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtos.

Apvienoto Nāciju Organizācija Vispārējā cilvēka tiesību deklarācijā ir pasludinājusi bērna tiesības uz īpašu gādību un palīdzību, tai skaitā uz tiesisku aizsardzību, ko paredz 1924.gada Ženēvas Bērna tiesību deklarācija.

Gandrīz visas pasaules valstis ir pievienojušās 1989.gada 20. novembrī ANO pieņemtajai „Konvencija par bērna tiesībām”.

Bērna tiesību taka ir savdabīgs līdzeklis, kā popularizēt bērnu tiesību ievērošanu, veselīgu dzīves veidu un stiprināt ģimenes.

Mūsu piedāvātajā pastaigas un izziņas maršrutā ir divdesmit divas pieturas, kurās ir minēts kāds svarīgs ANO bērna tiesību Konvencijas punkts.

Tiesības vienmēr saistītas ar pienākumiem, ar atbildību par sevi un citiem, par vidi un kultūru, vēstures liecību saglabāšanu, rūpēm par saviem ģimenes locekļiem un līdzcilvēkiem.

Pastaigā pa Bērna tiesību taku jūs uzzināsiet kaut ko jaunu par Cēsīm, par sevi un saviem bērniem un bērna tiesībām un pienākumiem.

Pateicamies visiem, kuri īstenoja ideju par Bērnu tiesību taku izveidi.

Vēlam jums jauki pavadīt laiku pastaigā pa mūsu piedāvāto maršrutu un patīkamu atpūtu Cēsīs.

Bērnu un ģimenes lietu ministrsA.Baštiks

Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs G.Šķenders

 

Maršruta sākums:Cēsu Tūrisma informācijas centrs, Pils laukums 1, Cēsis,tel. 41 21815;

Maršruta beigas: Maija parks un Bērnu laukums , Lenču iela , Niniera iela

Distance: 3km

Grūtības pakāpe: Pārvietošanas pa pilsētas ielām un laukumiem, iespējams pārvietoties ratiņkrēslos un ar bērnu ratiņiem.

Cēsu pilsētas dome
e-pasts: iac@dome.cesis.lv

Raunas iela 4, Cēsis

www.cesis.lv

Tel. 41 23455

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 17.11.2025 Restorānu nedēļa Cesvaines pils restorānā Madonas TIC
Valsts svētku laikā Latvijas Piļu un muižu asociācija aicina uz Restorānu nedēļu Latvijas pilīs un muižās, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.11.2025 - 18.11.2025 Latvijas dzimšanas diena pie jūras! Baltic Beach Hotel & SPA
Aicinām svinēt Latviju kopā ar Baltic Beach Hotel & SPA pašā Baltijas jūras krastā! Deju kolektīvi, kori, gaismas šovs un vakariņas restorānā | Skatīt vairāk
no 25 EUR
Dvietes muižas komplekss Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Dvietes muižas komplekss veidojās 19. gs. un tā īpašnieki bija grāfu Plāteru-Zībergu dzimta. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 18.11.2025 Delfinārijs, Klaipēda Ziemassvētku rosībā Nikos Travel
Delfinārijs un Klaipēda Ziemassvētku rosībā! 06.12.2025. Top piedāvājums! Priecāsies gan bērni, gan pieaugušie! | Skatīt vairāk
40 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.22649097sec.