Atklās apjomīgu grāmatu par lielā kora virsdiriģentiem – "Izredzētie"

Šī gada 2.jūlijā, plkst.13.00, Mazajā Ģildē Rīgā tiks atklāta v/a „Tautas mākslas centrs” izdotā grāmata „Izredzētie”, kas stāsta par Latvijas virsdiriģentiem. Grāmatas autore ir Ilma Grauzdiņa. Bez autores grāmatas atvēršanas svētkos runās arī prof.Oļģerts Grāvītis. Grāmata ir apjomīgs izdevums, kurš lasītājam dod iespēju iepazīties ar Latvijas Lielā kora virsdiriģentiem no pašiem Dziesmusvētku pirmsākumiem līdz pat mūsdienām, tajā skaitā stāstot arī par trimdā dzīvojošajiem virsdiriģentiem.

„Dziesmu svētku Lielās estrādes viducī stāv Virsdiriģents. No abām pusēm uz viņu raugās tūkstošiem acu pāru. Viņš paceļ rokas dziesmas pirmās takts ieelpai. Tik garš ceļš ir iets līdz šai pirmajai taktij. Un tik īss šķiet laika sprīdis līdz dziesmas izskaņai. Bet tie tūkstoši, kas stāv Virsdiriģentam visapkārt, tie dziesmai dod bezgalības elpu,” tā grāmatu raksturo Ilma Grauzdiņa.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 14.11.2025 Patriotu nedēļa Rīgas Motormuzejā Motormuzejs
Rīgas Motormuzejs aicina skolēnus un visus apmeklētājus svinēt Latvijas valsts svētkus, piedaloties aizraujošās un izglītojošās aktivitātēs | Skatīt vairāk
Kamermūzikas pēcpusdiena Tukuma TIC
Šlokenbekas muižā notiks kamermūzikas pēcpusdiena kopā ar pianisti Aurēliju Šimkus un vijolnieci Elīnu Bukšu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 18.11.2025 Patriotu mēnesis Ventspilī Ventspils TIC
Visa mēneša garumā Ventspilī norisināsies dažādi pasākumi par godu Latvijas dzimšanas dienai. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.73219013sec.