Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertā līdztekus 12 tūkstošu lielajam korim, labākajiem deju kolektīviem, pūtēju orķestriem un Latvijas Nacionālajam simfoniskam orķestrim, spēlēs arī 26 dūdinieki, kurus apvienojusi dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”. Vakar, 10.jūlijā, Tautas mūzikas koncertā, kur skatītāju ilgstošas ovācijas izpelnījās Valda Muktupāvela darbs “Skaņumeža mistērija”, koncerta vadītāja Ilga Reizniece izteica prieku par to, ka dūdu spēlētāju skaits kopš neatkarības atgūšanas ir daudzkārt palielinājies: “Atmodas pirmssākumos, pirmajā Baltica`s festivālā bija 3 dūdu spēlētāji – Valdis un Māris Muktupāveli, Dāvis Stalts, savukārt nu dūdu spēle ir gājusi plašumā, un Dziesmusvētku Noslēguma koncertā dzirdēsim jau 26 dūdu spēli, ko apvienos bungu un dūdu grupa “Auļi”.
Dziesmusvētku Noslēguma koncerta vienojošais simbols ir Saule. Koncertā izskanēs visas gaidītākās un dziedātāju iemīļotākās dziesmas – Gaismas pils, Saule, Pērkons, Daugava, Jāņuvakars, Manai dzimtenei u.c. “Tikai mūsu spēkos ir pateikt sev un citiem, ka esam tauta ar sarežģītu, bet bagātu vēsturi, tradīcijām, valodu, tautas dziesmām un mūziku. Mums Latvija ir gaiša Saules zeme. Saule – cilvēka uztverē kā pārlaicīga, Saule - kā pasaules centrs, Saule - kā atmodas simbols, visa labā nesēja,” saka koncerta mākslinieciskais vadītājs virsdiriģents Māris Sirmais. Programmā iekļautas vairākas saules tautasdziesmu apdares mūsdienu latviešu komponistu apdarē, kas jau kļuvušas par iecienītu koru repertuāru sastāvdaļu. Ideja par mūsdienu komponistu piesaistīšanu latviešu saules dziesmu apdarēm radās pirms vairākiem gadiem Māra Sirmā un Vairas Vīķes-Freibergas sadarbībā.
Koncerta dalībnieki: 250 jauktie kori ar 8000 dalībniekiem, sieviešu un vīru kori ar 4000 dalībniekiem, labākie Latvijas novadu deju kolektīvi, pūtēju orķestri, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, dūdu un bungu mūzikas grupa „Auļi”, Latvijas dūdinieki, mūsdienu tautas mūzikas grupa „Rīsa zvejnieki”, kameransamblis „Altera Veritas”. Komponisti - jaundarbu autori: Ēriks Ešenvalds, Artūrs Maskats, Valts Pūce, Ilona Rupaine. Radošā darba grupa: mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais; režisors Andrejs Žagars; režisora asistente Elita Bukovska; horeogrāfi - virsvadītāji – Agris Daņiļevičs, Jānis Ērglis, Rolands Juraševskis, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, Uldis Žagata; literārā materiāla autore Inese Zandere; scenogrāfs Aigars Ozoliņš; projekta vadītāja Antra Purviņa.
Pēc koncerta noslēguma komponists Juris Vaivods un aktieris Gundars Āboliņš palīdzēs koriem un skatītājiem kļūt par apvienotu kori sadziedāšanās daļā. Kopā ar mūsdienu tautas mūzikas grupu “Rīsa zvejnieki”, vokālajiem ansambļiem,
Latvijas Bruņoto spēku štāba pūtēju orķestri un mūziķiem no grupas “Time after Time” ikviens varēs izdziedāties no sirds tautas dziesmas un iemīļotas ziņģes.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.