Autors: A. Nebare
Avots: Rīgas dome
2008.gada 29. oktobrī starptautiskā konkursā „The International. City. People. Light. Award 2008” Rīga saņēma balvu par otro labāko pilsētas izgaismojumu. Dzelzceļa tilta izgaismojums pār Daugavu tika atzīts par vienu no labākajiem pilsētvides gaismas projektiem pasaulē.
Šo konkursu jau trešo gadu pēc kārtas organizē Starptautiskā pilsētu apgaismojuma asociācija (Lighting Urban Community International Association jeb LUCI) sadarbībā ar kompāniju „Philips”.
Rīgu svinīgās apbalvošanas ceremonijā San Lui Potosi pilsētā Meksikā pārstāvēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Almers Ludviks (LPP/LC). Pirmo vietu šogad ieguva Dienvidkorejas galvaspilsēta Seula, savukārt trešo vietu – Šveices pilsēta St. Gallēna.
A.Ludviks atzīmē, ka „starptautiskā balva ir vēl viens nozīmīgs solis, ko esam spēruši Rīgas un Latvijas atpazīstamības veicināšanā starptautiskajā vidē. Tā ir arī lieliska dāvana mūsu valsts 90. jubilejā”.
LUCI apvieno 53 pasaules pilsētas, kas pārstāv piecus pasaules kontinentus un tās mērķis ir veicināt gaismas kā pilsētas ilgspējīgas attīstības instrumenta izmantošanu. Rīga šogad konkursā piedalījās pirmo reizi un tika vērtēta līdzās tādām pilsētām kā Liona (Francija), Maskava (Krievija), Santpaulo (Brazīlija), Stokholma (Zviedrija), Karlsrūe (Vācija), Glāzgova (Lielbritānija) un citām, kopskaitā 27 pasaules pilsētām.
A. Ludviks norāda uz projekta pasūtītāja – Latvijas Dzelzceļa un Rīgas domes pilsētvides dizaina speciālistu īpašajiem nopelniem projektā un pušu ciešo sadarbību, kas bija galvenais veiksmes faktors. „Latvijas Dzelzceļš”, izgaismojot tiltu, veicis milzīgu ieguldījumu pilsētas nakts ainavā un vistiešākā veidā veicinājis Rīgas pilsēta atpazīstamību,” uzver A. Ludviks.
Konkursā iesniegtos gaismas projektus vērtēja neatkarīga žūrijas komisija deviņu cilvēku sastāvā un to vadīja Starptautiskās ainavu arhitektūras federācijas pārstāve Karola Vingrena (Carola Wingrena). Žūrijas komisija atzina, ka Rīgas projekts - Dzelzceļa tilta izgaismojums pār Daugavu ir lielisks integrētas pieejas piemērs – apgaismojums vienlīdz veiksmīgi kalpo gan objekta orientācijas un identifikācijas mērķiem, gan arī kā unikāla pilsētvides komponente palīdz veidot pilsētas tēlu.
Jāatzīmē, ka projekta izmaksas 280 tūkstošu latu apmērā tika segtas no Latvijas Dzelzceļa budžeta un projekta realizācijā piedalījās uzņēmumi „Jumiks” un „Kolorīts”.
Papildus informācija par konkursu pieejama mājas lapā www.city-people-light.com/award. (ENG)
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.