Autors: Maija Upeniece
Avots: LKM/Foto: A.Bondarenko
Sagaidot muzeja jubileju šī gada rudenī, Latgales kultūrvēstures muzejs (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē), sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, tikko ir izdevis jaunu reklāmas bukletu, veltītu muzeja 50.gadskārtai.
Reklāmas bukleta tekstu autore ir Ineta Atpile-Jugane, fotogrāfiju autori – Aleksandrs Bondarenko un Renāte Vancāne, iekārtojuma autore – Inese Dundure. Izdevums ir pieejams latviešu, krievu un angļu valodā un sniedz īsu informāciju par Latgales kultūrvēstures muzeja vēsturi un darbību, muzejā notiekošajām aktivitātēm, muzejpedagoģiju, apskatāmajām ekspozīcijām un izmantojamajiem krājuma materiāliem.
Informatīvais buklets, kā jau ierasts, tiks dāvināts gan Rēzeknes viesiem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem, gan arī izplatīts tūrisma izstādēs un gadatirgos, jo krāsains buklets ir ne tikai informatīva, bet arī efektīva un pārliecinoša reklāma tiem, kuri plāno ierasties Rēzeknē un iepazīt Latgales bagātības. Pavisam „svaigs”, tikko iespiests, jaunais buklets pagājušās nedēļas nogalē (no 6. līdz 8. februārim) pirmoreiz tika prezentēts starptautiskajā tūrisma gadatirgū “Balttour 2009” Rīgā, kur, sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas un rajona tūrisma informācijas centru, Latgales kultūrvēstures muzejs iekļāvās vienotā Latgales stendā ar saukli „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē”.
Latgales kultūrvēstures muzejs ieņem nozīmīgu vietu gan latgaliešu literatūras, gan Latgales glezniecības un keramikas kolekciju saglabāšanā, papildināšanā un popularizēšanā. Priecē fakts, ka Latgales keramikas ekspozīcija „Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums” nevienu neatstāj vienaldzīgu, par to sajūsminās gan rēzeknieši, gan rīdzinieki un ārzemnieki – ikviens atplaukst keramikas vienkāršības un spožuma apbrīnā.
Janvāra sākumā Latgales kultūrvēstures muzejā viesojās Francijas vēstniecības sadarbības un kultūras padomnieks Žans Luī Lepretrs un Francijas Kultūras centra projektu vadītāja Sandra Urtāne. Francijas vēstniecības pārstāvji iepazinās ar aktuālajām izstādēm un nākotnē cer muzeja Izstāžu namā parādīt arī franču mākslas izstādes. Žans Luī Lepretrs un Sandra Urtāne priecājās arī par pastāvīgajām, īpaši Latgales keramikas, ekspozīcijām.
Iepazīstot Latgales keramiķu pasaules sasniegumus Parīzē, kas tai laikā kļuva par sensāciju, tika uzsāktas sarunas par sadarbību informācijas meklēšanā un iegūšanā. 1937.gadā Vispasaules mākslas un rūpniecības izstādē Parīzē, kuras vienotā tēma bija „Tehnika un māksla modernajā dzīvē”, piedalījās arī Latgales podnieki – Andreja Paulāna un Polikarpa Vilcāna keramikas darinājumi tika novērtēti ar 2 zelta, brāļu Riuču un brāļu Kaļvu - ar 4 sudraba medaļām. Šobrīd Latgales godalgoto meistaru darinājumi glabājas Cilvēka muzejā (The Musée de l'Homme) Parīzē. Cerams, ka sadarbība būs veiksmīga, un mēs uzzināsim par Latgales keramiķu veikumu Parīzē vēl sīkākas detaļas.
Pasaule Latgales keramiku novērtē kā izcilu, un Latgales kultūrvēstures muzejs ir ieinteresēts piesaistīt aizvien jaunus sadarbības partnerus un apmeklētājus, lai ļautu šo izcilību ieraudzīt, aptaustīt un sajust.
Latgales kultūrvēstures muzejs atvērts:
Otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien - no 10.00 līdz 17.00
Sestdien - no 10.00 līdz 16.00
Svētdien, pirmdien – slēgts
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.