Ogre – ne tikai kūrorts

Ogres Vēstures un mākslas muzejs Ogres pilsētas 81.dzimšanas dienā 25.februārī pulksten 15.00. ielūdz uz izstādes „Ogre – ne tikai kūrorts” atklāšanas pasākumu. Izstāde savā veidā papildina muzeja pirmajā stāvā skatāmo pastāvīgo ekspozīciju „Ogre – peldu un gaisa kūrorts”.

Izstāde „Ogre – ne tikai kūrorts” ir ne mazāk aizraujošs stāsts par dzīvi Ogres mazpilsētā 20.gadsimta sākumā un 20.-30.gados. Šeit kūrorta šiku un ārējo spožumu nomaina vietējo iedzīvotāju sadzīves rūpju un ikdienas darbu apvītā ikdiena, kura daudz neatšķīrās no līdzīgām apdzīvotām vietām tā laika Latvijā. Izstādes centrā nonākuši tā laika Ogres rūpniecības uzņēmumi, amatnieki, veikalnieki.

Neatņemama mazpilsētas dzīves sastāvdaļa bija arī tirgus, kurā savu produkciju un lopus piedāvāja vietējie zemnieki. Izstādē piedāvāto Ogres mazpilsētas ikdienas dzīves ainu galvenie varoņi būs muzeja krājuma priekšmeti, fotogrāfijas un dokumenti, kas vienai apmeklētāju paaudzei atsauks atmiņā bērnības epizodes, kad lauku mājas virtuvē rūca piena separators un rāmi klaudzēja sviesta kuļamā muciņa, bet citu paaudzi ievedīs noslēpumainajā pagātnes realitātē bez šodien tik ierastajiem virtuālajiem maldiem. Daudziem pārsteigumu sagādās 1938.gadā Ogres tirgus laukumā tapušie krāsainie fotouzņēmumi, kuri plašākai publikas apskatei izlikti pirmoreiz. Izstāde muzejā būs skatāma līdz pat 31.maijam. Tās laikā muzejā notiks dažādas prezentācijas un pasākumi, par kuriem būs atsevišķa informācija.

Izstādes atklāšanas pasākums būs īpašs ar vairākiem interesantiem notikumiem:

  • Ogres naudas kalšanu;

  • Zemnieku tirgus apmeklējumu, produkcijas degustāciju;

  • Muzeja suvenīru prezentāciju sadarbībā ar Ogres ģimenes atbalsta centru.

25.februārī muzejā ieeja bez maksas. Visi laipni gaidīti!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 Sventes ezera taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Sventes ezera taka atrodas vairākus kilometrus no Jaunsventes parka, iet gar Sventes ezeru. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.03.2026 - 31.03.2026 Maija svētki Tulūzā!☕🌷 Latvia Tours
Ideāla iespēja aizlidot uz romantisko Tulūzu– rozā pilsētu, kur pavasarī zied vijolītes, ieliņas piepildās ar kafejnīcu aromātiem un valda īsta | Skatīt vairāk
no 799 EUR
Sigulda Region Spring Restaurant Week Siguldas novada TIC
From April 10 to April 19, the Sigulda Region Spring Restaurant Week will take place. During this time, restaurants will offer three-course meals. | Skatīt vairāk
Vidusjūras kruīzs no 133 eur? CRUISEcentre
Vieta divvietīgā 4* kajītē, brokastis, otrās brokastis, pusdienas, launags un vakariņas, izklaides pasākumu programma uz kuģa | Skatīt vairāk
no 133 EUR
Uzņēmumi


Salaspils novada TIC
,


VisitOgre.lv
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::2.01364088sec.