Ventspilī atklāj jauno Apvedtiltu

Sestdien, 30.maijā, plkst.13.00 Ventspilī svinīgi tiks atklāts jaunais tilts pār Ventu, kuram iedzīvotāji aptaujā izvēlējuši nosaukumu „Apvedtilts”. Tilta atklāšanā piedalīsies Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lai jaunā tilta atklāšana pārvērstos par svētkiem visiem ventspilniekiem un katram būtu iespēja aplūkot tiltu, kas Ventas tilta rekonstrukcijas laikā kalpos kā galvenais tilts pilsētā, uz pasākumu tiek aicināti visi pilsētnieki un citi interesenti. Pēc senas tradīcijas, pirmo reizi šķērsojot tiltu, jāiedomājas vēlēšanās, lai tā piepildītos. Lai piepildītos pēc iespējas vairāk labu vēlēšanos, visi aicināti svinīgajā tilta šķērsošanā piedalīties ar kādu nemotorizētu braucamo – velosipēdu, skrituļslidām, skrituļdēli, skrejriteni vai ko tamlīdzīgu.

Visu vēlēšanos piepildīšanos romantiskāku un krāšņāku darīs tautā iemīļotās dziedātājas Lienes Šomases un bungu un dūdu grupas „Auļi” uzstāšanās pie Apvedtilta Ventas kreisajā krastā. Savukārt tilta otrā galā, Ventspils dzelzceļa Stacijas laukumā visus priecēs grupa „Double faced eels”.

Tilta celtniecība pēc Ventspils Brīvostas pārvaldes pasūtījuma tika uzsākta 2008. gada sākumā un pabeigta nepilna gada laikā. Apvedtilta garums ir 174 metri, platums 12 metri, braucamās daļas platums - 7,5 metri. Autotransporta plūsma paredzēta 2 joslās.

Tiltu uzbērumiem pirmo reizi Latvijā izmantoti EPS (izplestā polistirēna) bloki. Šādu risinājumu piedāvāja tilta projektētāji – Nīderlandes kompānijas „Witteveen + Bos” speciālisti. Nīderlandē EPS bloki dažāda veida būvju uzbērumos tiek izmantoti ļoti plaši, un tas ir atzīts par tehniski labu risinājumu jau vairākus gadus. Tilta no jauna izbūvēto piebrauktuvju – Rūpniecības ielas un Fabrikas ielas – kopējais garums ir apmēram 700 m, izbūvēti jauni inženiertīkli un rekonstruēti esošie. Tilta būvniecību veica a/s BMGS, savukārt pievedceļu būvniecība uzticēta SIA „Variants”.

Tilta būvniecība izmaksājusi 4,7 miljonus latu, bet tilta piebrauktuvju izbūve – 1,7 miljonus latu. Tilta būvniecība notikusi  Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstītā vērienīgā projekta „Pievadceļu rekonstrukcija Ventspils ostas termināļiem” ietvaros. Projektam kopumā piesaistīts ES Kohēzijas fonda finansējums 15.9 miljonu eiro apmērā un valsts finansējumu 3.9 miljonu eiro apmērā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Plāno kāzas Bauskas novadā Bauskas TIC
Ja plāno kāzas - Bauskas novads ir piemērots tieši Tev! Ieskaties apkopotajā piedāvājumā un izvēlies sev piemērotākos pakalpojumu sniedzējus! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 18.11.2025 Patriotu mēnesis Ventspilī Ventspils TIC
Visa mēneša garumā Ventspilī norisināsies dažādi pasākumi par godu Latvijas dzimšanas dienai. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.11.2025 - 18.11.2025 "Latvijas svētki Rēzeknē!" Rēzeknes pilsētas TIC
Svētki ar piemiņas pasākumiem, koncertiem un izstādēm – svini un godini Latviju Rēzeknē! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.10.2025 - 17.11.2025 LĪDZ -100EUR ATLAIDE VASARA'26 ✈️ Coral Travel Latvia
Līdz 17.11. rezervē brīvdienas no VASARAS KOLEKCIJA 26' - Īpaši atlasītas ceļotāju iemīļotas viesnīcas, kvalitātes un cenas atbilstība. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Ventspils TIC
,


Ventspils Olimpiskais centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.290797sec.