Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle preses konferencē, kas bija veltīta festivāla Baltica 2009 atklāšanai, uzsvēra tā nozīmi Latvijas galvaspilsētas kultūras dzīvē un tā simbolisko zīmīgumu brīvības un valstiskuma centienos pirms 20 gadiem. „Festivāls Baltica iemieso mūžam jaunās, no senču senčiem gadsimtiem krātās, zināšanas, kas aizvien ir aktuālas, un tāpēc man ir liels prieks, ka tas ir sācies. Zīmīgi, ka festivāla atklāšanas rituāls notiks pie Brīvības pieminekļa, simboliski atsaucot atmiņā tos iespaidus, kas notika pirmajā Latvijā notikušajā festivālā 1988.gadā,” sacīja D.Čivle.
Pēc D.Čivles vārdiem, festivāla Baltica laikā pilsēta atdzīvojas līdzīgi kā Dziesmu un deju svētku laikā: „Ir patiess prieks redzēt, ka Vērmanes dārzs, tāpat kā pagājušā gada Dziesmu un deju svētku laikā, atkal atdzimst un iepriecina ikvienu festivāla apmeklētāju.”
Festivāls Baltica 2009 ir tapis, sadarbojoties Latvijas Folkloras biedrībai, Valsts Nemateriālās kultūras mantojuma valsts aģentūrai un Rīgas domes Kultūras departamentam. „Rīga sirsnīgi sveic pilsētā ikvienu festivāla apmeklētāju un dalībnieku, un pateicas par sadarbību mūsu partneriem,” piebilda D.Čivle.
9.jūlijā festivāla Baltica koncerti notiks Turaidā, no plkst.10.00 līdz pat vakaram notiks amatnieku tirgus un nacionālās virtuves cienasti Rīgā un danču vakars Vērmanes dārzā un folkloras kopu koncerti dienas garumā Ziedu ballē LU Botāniskajā dārzā.
10.jūlijā, plkst.13.00 paredzēts festivāla atklāšanas gājiens no Rātslaukuma līdz Brīvības piemineklim, vakarā – koncerti LU Botāniskajā dārzā un Rīgas Kongresu namā
Īpaša filmu parāde par festivāla Baltica pirmsākumiem, folkloras tradīciju filmām no 1930-tajiem gadiem tiks festivāla laikā izrādīta kinoteātrī K-Suns.
11., 12.jūlijā festivāls viesosies Jelgavā un citur Zemgalē.
Latvijā līdz šim ir notikuši 7 festivāli (1988., 1991., 1994., 1997., 2000., 2003., 2006. gadā). Savā pastāvēšanas laikā, sākot ar 1987. gadu, festivālam ir izveidojusies stabila tradīcija, un tas ir atpazīstams plašā sabiedrībā. Festivāls iekļaujas CIOFF organizācijā un norit saskaņā ar tās apstiprināto kalendāru. CIOFF - pasaulē ievērojamākā Starptautiskā folkloras festivālu un tradicionālo mākslu organizāciju padome - ir UNESCO dalīborganizācija, un tajā ir iesaistījušās ap 80 pasaules valstis.
Festivāla programma atrodama:
www.rdkd.lv
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.