Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī zied krāšņākie rudens vēstneši - dālijas un flokši

Par rudens neizbēgamo tuvošanos atgādina Botāniskā dārza dālijas. Sācies to ziedēšanas laiks. Tas turpināsies vismaz mēnesi – līdz pirmajām rudens salnām, bet, ja laika apstākļi lutinās, tad ilgāk. Pašlaik jau zied vairāk nekā puse no 210 dāliju šķirnēm, kas ir NBD kolekcijā. Tās izceļas ar izcilu ziedu formu un krāsu daudzveidību.

Vasaras beigas iezīmē arī flokšu ziedi. Grieķu valodā flokšu ģints apzīmējums „phlox” nozīmē „liesma”. Flokšu dobe iekrāsota ne vien liesmaini sarkanos, bet arī rožaini violetos un baltos toņos. Šīs bagātīgi ziedošās puķes apbur ar maigo aromātu. Kolekcijā ir 120 flokšu taksoni.

Pateicoties siltajam laikam, daudziem Botāniskā dārza oranžēriju augiem ir „vasaras brīvdienas”. Augi, kas ziemā atrodas slēgtās siltumnīcās, tagad iznesti ārā apmeklētājiem pieejamās vietās. Pie NBD ieejas tradicionāli izvietoti lielie sukulenti – kaktusi, agaves un citi. Savukārt laukumā pie oranžērijas un vecās administrācijas ēkas iespējams aplūkot tādus svešzemju augus kā eikalipti, cipreses, hēbes, eriobotrijas, akmeņozoli un citi.

Kā jau ziņojām iepriekš, šogad Botāniskajā dārzā izveidota vasaras puķu ekspozīcija „Kontinenti”. Tajā vasarzaļie augi sagrupēti pēc to izcelsmes vietas. Pašlaik puķes ir sakuplojušas, pilnos ziedos, un ir īstais laiks novērtēt to dekorativitāti.

Oranžērijās bagātīgi zied epifītiskie bromēliju dzimtas augi – ehmejas, neoregēlijas un citi. Šie augi ziedēšanas laikā maina lapu krāsu – tās krāsojas sārtos toņos. Bromēliju dzimtu oranžērijas kolekcijā pārstāv 35 dažādības no 12 ģintīm.

Sestdien, 8. augustā, Botāniskajā dārzā notiks trešais vasaras stādu gadatirgus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 15.11.2025 Ekskursija Liepājas muzejā Liepājas reģiona TIB
15. novembrī Liepājas muzejs aicina uz bezmaksas ekskursijām. | Skatīt vairāk
 Atpūtas bāze “Virogna” TAKA
Atpūtas bāzē “Virogna” Jūs varēsiet izpērties pirtiņā, pavizināties ar laivu vai ūdens velosipēdu, pamakšķerēt vai vienkārši pasēdēt | Skatīt vairāk
Paula Sukatnieka mājas “Apsītes” Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Latvijas vīnogu tēvs – Pauls Sukatnieks – meistars, kas spēja pakļaut vīnogu, dienvidu saules mīluli. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.11.2025 - 14.11.2025 Mozuo tradiceju škola mozajim Krāslavas TIC
9. novembrī plkst. 12:00 muzejs Andrupenes lauku sēta aicina uz “Mazās tradīciju skolas” tikšanos, veltītu Mārtiņdienai, Tymseņam un tumšā laika | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.69136405sec.