Autors: Smiltene.lv/Dana Guseva
Avots: BalticTravelnews.com/Smiltene.lv
Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs aicina individuālos autobraucējus, ģimenes ar bērniem, skolēnus, darba kolektīvus un citas interesentu grupas doties ekskursijās pa Smiltenes novadu, piedāvājot trīs jaunus maršrutus – «Vēsturei pa pēdām», «Skaties, klausies, darbojies līdz...» un «Saskaņā ar dabu».
Lai gan visi maršruti sākas un beidzas Smiltenes pilsētā, tomēr, katrs no tiem ir atšķirīgs un īpašs, katrs ar savu «odziņu».
Maršruts «Vēsturei pa pēdām» vairāk ietver kultūrvēsturiskos objektus, piemēram, Smiltenes un Palsmanes evanģēliski luterisko baznīcu, kā arī Smiltenes, Palsmanes, Aumeisteru un Mēru muižas un pils kompleksus. Maršrutā ietverti arī tādi objekti kā Maigas Āboliņas privātkolekcija Variņos, Matuļu dabas takas Mēros, lauku māja «Kalbakas» Smiltenes pagastā ar saimniecības un trušu apskati.
Maršruts «Skaties, klausies, darbojies līdz...» vairāk ietver izziņas objektus, kuros papildus sniegtajai informācijai un apskatei, iespējams arī pašiem darboties līdz. Šajā maršrutā pabūsiet pie daiļamata meistarēm Smiltenē, kur varēsiet iemēģināt roku veiklību aušanā, vērpšanā un šķeterēšanā. Roku veiklība būs nepieciešama arī Blomē, keramikas darbnīcā, lai no māla izveidotu kādu suvenīru vai lauku mājā «Donas», lai izveidotu savu maizes kukulīti. Izziņas nolūkiem vērtīgi būs apmeklēt Smiltenes muzeja fondu, «Riņģu» Brāļu draudzes saiešanas namu un vēl citus objektus.
Maršruts «Saskaņā ar dabu» vairāk ietver dažādus dabas objektus Smiltenē un Launkalnes pagastā. Šajā maršrutā varēsiet uzkāpt skatu tornī, lai no putna lidojuma priecētu acis par Smiltenes un apkārtnes dabas krāšņumu-parkiem, mežiem, ezeriem. Dabu un tās daudzveidību varēsiet iepazīt tuvāk Silvas dendroloģiskajā parkā, dabas takā «Veļu kalni» un zemnieku saimniecībā «Lejas Kleperi». Bet zemnieku saimniecībā «Ezerlejas» varēsiet pabūt kopā ar interesantiem putniem un zvēriem, kā arī tos apmīļot. Vēl šajā maršrutā varēsiet apmeklēt arī uzņēmumus, kuros iespējams iepazīties ar kokapstrādes tehnoloģisko procesu, kā arī apmeklēt smilteniešu un apkārtnes iedzīvotāju iecienīto dzeramā ūdens iegūšanas vietu - Vecsautiņu avoti.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.