Dabas muzejā notiks krizantēmu izstāde

No 10.11. līdz 14.11.2010 Latvijas Dabas muzejs piedāvā ieskatu Latvijas Nacionālā Botāniskā dārza krizantēmu kolekcijā izstādē «Zelta ziedi – krizantēmas».

Izstādē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Botānisko dārzu (NBD), līdztekus krāšņām ievestajām vairāk nekā 100 krizantēmu šķirnēm,būs skatāmas arī Latvijā radītas – Mārtiņdiena, Velta, Vecpiebalga u.c. Latvijas Dabas muzeja apmeklētājus arī šogad priecēs Laumas Ozoliņas un Maijas Krisbergas veidotā ziedu kolekcija. Izstādē būs aplūkojami gan grieztie ziedi, gan ziedi podiņos, kā arī telpaugi no NBDoranžērijām.

Latvijā savvaļā sastopamas 3 viengadīgo krizantēmu sugas – vasaras, vainagotās un sējumu krizantēmas. Izstādē no savvaļas sugām būs skatāmas Chrysanthemum indicum, Chrysanthemum boreale un Chrysanthemum niponica, no kurām pamatā arī selekcionētas krāšņās šķirnes.

Šo ziedu nosaukums Chrysanthemum cēlies no grieķu vārdiem chrysos (zelts) un anthos (zieds). Latvijā, sauktas par mārtiņrozēm, tās novērtētas un audzētas jau izsenis. Tas ko daudzi iespējams nezina, ir fakts, ka krizantēmas patiesībā cēlušās Tālajos Austrumos un visvairāk tās tikušas novērtētas Japānā un Ķīnā.

Izstādē apmeklētājiem būs iespēja konsultēties ar NBD speciālistiem un iegādāties gan NBD audzētas krizantēmas, gan arī telpaugus, tai skaitā ciklamenas, tautā sauktas par alpu vijolītēm. NBD ir vienīgā vieta pasaulē, kur tiek uzturēta ciklamenu selekcija, kopskaitā NBD ir ap 30 šķirnēm.

Izstādes atklāšana 10.11.2010 plkst. 11:00 muzeja otrā stāva izstāžu zālē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.06.2025 - 27.06.2025 Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa! Madonas TIC
Neparastai vasarai piestāv ūdens prieki - 28. jūnijā piesakies uz aizraujošām orientēšanās sacensībām Lubāna ezerā. | Skatīt vairāk
Latvija
Rožu ziedēšana Rundāles pils franču dārzā Bauskas TIC
Apmeklē Rundāles pils franču dārzu krāšņākajā rožu ziedēšanas laikā! | Skatīt vairāk
Mūziķes Atvara koncerts Tukuma TIC
Atvara ir jauna latviešu izpildītāja, kas guvusi plašu atpazīstamību platformā TikTok ar savu debijas singlu “Pie manis tveries”. | Skatīt vairāk
Zvejnieksvētki Engurē Tukuma TIC
Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Biznesa augstskola Turība
,


Ventspils TIC
,


Dome Hotel
,


1st-studio.com
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::9.30295777sec.