Valmieras muzejā būs iespēja tikties ar mākslinieci Skaidrīti Leimani

16.03.2011 plkst. 16:00 Valmieras muzeja Izstāžu namā notiks Skaidrītes Leimanes tekstilmākslas izstādes prezentācija un tikšanās ar mākslinieci viņas 70. dzimšanas dienā.

Jau ziņots, ka no 5. marta Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma Skaidrītes Leimanes tekstildarbu izstāde, kas veltīta mākslinieces 70 gadu jubilejai. Skaidrīte Leimane dzimusi 1941. gadā Dobeles rajonā, Bēnē. Absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas tekstilmākslas nodaļu, Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļā ieguvusi mākslas maģistra grādu. Kopš 1989. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un kopš 1993. gada – Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedre. Kopš 1970. gada piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā un ārpus tās – Itālijā, Zviedrijā, Francijā, Čehijā, Austrijā, Krievijā, Vācijā un Ungārijā. Māksliniece sarīkojusi arī vairākas personālizstādes.

«Lēni un pamatīgi māksliniece meklējusi, atradusi un nostiprinājusi savu vietu Latvijas tekstilmākslas spēcīgo un talantīgo personību vidē. Jau agrīnos patstāvīgā darba gados viņas pedagogs Rūdolfs Heimrāts akcentēja Skaidrītes Leimanes dotumus – ļoti labi izjust tekstiliju specifiku. Šīs spējas māksliniece kopusi, attīstījusi un nav ļāvusies īslaicīgiem modes vilinājumiem. Aušana ir viņas prieka avots un klasiskais gobelēns – neizsmeļamu iespēju pamats. Tēmas, tēlu sistēma un zīmju virknējumi viņas darbos paver ieskatu uz neaptveramo pasaules modeli pagātnē, šodienā un nākotnē. Ietilpīgas un jēgpilnas ir mākslinieces pārdomas, minējumi un piedāvājumi mākslinieciskajos tulkojumos,» saka mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Izstāde apskatāma līdz 2. aprīlim.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 12.11.2025 Lāčplēša diena Tukumā Tukuma TIC
Lāpu gājienā un piemiņas brīdī tiks godināti tie, kuri cīnījās par Latvijas brīvību. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 14.11.2025 Patriotu nedēļa Rīgas Motormuzejā Motormuzejs
Rīgas Motormuzejs aicina skolēnus un visus apmeklētājus svinēt Latvijas valsts svētkus, piedaloties aizraujošās un izglītojošās aktivitātēs | Skatīt vairāk
"Pa pasauli ar Alūksnes akentu" Alūksnes TIC
Alūksnes Tūrisma informācijas centrs aicina aizraujošā ceļojumā ar pasākumu ciklu “Pa pasauli ar Alūksnes akcentu”- 14., 28. novembrī un 12. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Valmieras novada Tūrisma pārvalde
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.19021392sec.