Šī gada Zinātnieku nakts pasākumu tēma - «Aizraujošā ķīmija»

2011.gada 23.septembrī vienlaikus sešās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Salaspilī un arī Valmierā - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Aizraujošā ķīmija”.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Pasākums Latvijā noritēs jau sesto gadu pēc kārtas. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to 32 Eiropas valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk kā 200 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar ķīmiju, dodot ieskatu tās daudzveidīgajā pielietojamībā, radītajām problēmām un iespējām. 23.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, atsevišķas augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem un uz brīdi iejusties zinātnieka ikdienā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.

Zinātnieku nakts pasākumus piektdien 23.septembrī ievadīs populārzinātniskas interaktīvas izstādes no Francijas „Tā ir ķīmija!” atklāšana Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās.


Zinātnieku nakts laikā dažādi pasākumi notiks:

  • Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē,
  • LU Cietvielu fizikas institūtā
  • LU Botāniskajā dārzā,
  • Rīgas Stradiņa universitātē,
  • Rīgas Tehniskajā universitātē,
  • Latvijas Organiskās sintēzes institūtā,
  • Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtā,
  • P.Stradiņa medicīnas vēstures muzejā,
  • Farmācijas muzejā,
  • Latvijas Dabas muzejā,
  • Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī,
  • Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā,
  • Daugavpils Universitātē,
  • Rēzeknes Augstskolā,
  • Ventspils Augstskolā

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā Hercogs Mārupe
Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres! | Skatīt vairāk
Latvija 15 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2025 - 24.06.2025 Atklāts Asares parka makets un tilts Jēkabpils novada TIC
Asares muižas parka svētkos atklāts parka tilts un muižas makets | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.06.2025 - 27.06.2025 Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa! Madonas TIC
Neparastai vasarai piestāv ūdens prieki - 28. jūnijā piesakies uz aizraujošām orientēšanās sacensībām Lubāna ezerā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.06.2025 - 24.06.2025 Vasaras brīvdienu ceļvedis Ziemeļlatgalē Balvu TIC
Norises un īpašie piedāvājumi tūrisma uzņēmumos un apskates vietās no 21. līdz 24.jūnijam Balvu novadā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.961586sec.