Latvija piedalās Leipcigas grāmatu tirgū

No 15. līdz 18. martam notiek Leipcigas grāmatu tirgus, kurā izveidots arī Latvijas grāmatniecības stends. Latvijas rīkotajos pasākumos un stendā tiks akcentētas grāmatas, kas stāsta par izdzīvošanas stratēģijām un dzīves mākslas meklējumiem. Dalību starptautiskajā grāmatu tirgū organizē „Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja”, savukārt finansiālo atbalstu sniedza Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Gētes institūts.

Rakstniecībai Latvijā ir nedaudz vairāk nekā 400 gadu senas saknes. Tāpēc Latvijas līdzdalības un Leipcigas grāmatu ekspozīcijas galvenā doma - lai pasaules kaleidoskopiskajā literatūras daudzveidībā pamanītu Latvijas autoru darbus, jāceļ gaismā mūsu unikālie stāsti un dzīves garša.

Latvijai piedalīšanās Leipcigas grāmatu mesē būs īpašs notikums. Tās ietvaros atvēršanas svētkus piedzīvos tekstgrupas “Orbīta” dzejas krājums, Margaritas Perveņeckas grāmata “Visi koki aizgājuši”, kā arī Māra Putniņa grāmatas “Mežonīgie pīrāgi” tulkojums vācu valodā. Latvijas kultūras programmas ietvaros klātesošie tiks iepazīstināti ar Valentīnas Freimanes grāmatu „Ardievu, Atlantīda!”, kas Matiasa Knolla tulkojumā vāciski iznāks nākamgad.

Latvijas līdzdalības koncepcijā ir iekļauti arī dzīves mākslas un dzīves sajūtas meklējumi, ko ilustrēs Latvijas autoru darbi. Latvijas stends un organizētie pasākumi iepazīstinās ar stāstiem par sajūtām un meklējumiem pasaulē, tradīciju dzīvo klātbūtni, gribu dzīvot un piedzīvot brīvību. Pasākumu laikā notiks Andras Manfeldes lasījums no grāmatas “Zemnīcas bērni”, klātesošie iepazīsies ar Margaritas Perveņeckas stāstu izlasi. Visiem interesentiem būs iespēja noklausīties „Eiropas literatūras balvas” 2011. gada laureātes Ingas Žoludes lasījumu un piedalīties sarunā ar rakstnieci. Kultūras programmas laikā notiks tekstgrupas „Orbīta” dzejas izlases un dzejas videoprezentācija.

Leipcigas grāmatu mesē Latviju pārstāvēs septiņi autori: Valentīna Freimane, Andra Manfelde, Inga Žolude, Margarita Perveņecka, Sergejs Timofejevs, Artūrs Punte, Māris Putniņš, kā arī Matiass Knolls, kurš gan tulkos, gan vadīs kultūras programmu.

Latvijas stendā būs izvietoti „Literatūras gada balvas 2010” laureātu darbi, latviešu autoru jaunāko darbu paraugtulkojumi, „Zelta ābeles” kolekcija, bērnu literatūras kolekcija, vācu valodā tapušie latviešu autoru tulkojumi. Stenda radošajā koncepcijā ietverta Valentīnas Freimanes grāmatas „Ardievu Atlantīda” un 30. gadu vēsturiskās Rīgas tematika, Anitas Paegles ilustrācijas (Hansa Kristiana Andersena balvas ieguvējas) un laikmetīgā Rīga. Stenda koncepciju izveidoja mākslinieks Juris Petraškevičs.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Plant parade Siguldas novada TIC
A plant fair dedicated to plant growing, gardening and the presentation of local producers, with the participation of more than 300 participants | Skatīt vairāk
Haper's Sunday Brunch Harper Woolf
We waiting you for Harper Brunch every Sunday! To secure your spot for please make a reservation by calling +371 2778 7700 | Skatīt vairāk
40% Mekongas upes luksus kruīziem Estravel Latvia
Līdz 31.03.// 7 naktis kruīzā, 2 + 3/2 naktis pirms un pēc kruīza // no Hošiminas vai Siam Reap // augusts - oktobris | Skatīt vairāk
no 2637 EUR
Sigulda City Festival  Siguldas novada TIC
The holidays are a great opportunity to get in the mood for summer by experiencing the best stories of celebration in great togetherness - music and flavors. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40534902sec.