Bauskas motormuzejā tiks atklāta mopēdu izstāde «JAWA – RĪGA»

Otrdien, 29.maijā plkst. 14.00 Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē tiks atklāta mopēdu izstāde „JAWA – RĪGA”.

Izstādē eksponētie mopēdi ražoti sākot no 1958. līdz 1993.gadam. Izstāde apmeklētājiem dos iespēju salīdzināt bijušajā Čehoslovākijā ražotos mopēdus „JAWA” ar Latvijas rūpnīcā „Sarkanā Zvaigzne” ražotajiem „RĪGA” braucamajiem - to kopīgos un atšķirīgos vizuālos un tehniskos parametrus. Jāatgādina, ka „Sarkanās Zvaigznes” rūpnīca gan ražošanas pirmsākumos, gan beigu posmā savu produkciju aprīkoja tieši ar „JAWA” motoriem. Savukārt paši mopēdi Eiropas austrumu valstīs ienāca no saulainās Itālijas. 50-tajos gados itāļi bija tie, kas diktēja mopēdu un motorolleru modi pasaulē un pasludināja tos par utilitāru pārvietošanās līdzekli. Šīs itāļu modes tendences sasniedza arī mūsu „platuma grādus” un mopēds kļuva par vienu no pieprasītākajiem pārvietošanās līdzekļiem gan pilsētās, gan laukos.

Bauskas izstādes „odziņas” būs viens no pirmajiem izgatavotajiem rūpnīcas „Sarkanā Zvaigzne” sērijveida mopēdiem „RĪGA 1”, kas piedalījies kā demo mopēds dažādās bijušās Padomju Savienības izstādēs, kā arī reti sastopamie čehu mopēdi „JAWA 555” un „JAWA Stadion S22”.

Izstādes darbības laiks: 2012.gada 29.maijs - 31.augusts
Bauskas motormuzejs, Bauskas novads, Codes pagasts, „Sarkanmuiža 6”
(Via Baltica pagrieziens uz Mežotni)
Katru dienu plkst.10:00 – 18:00

Biļešu cenas:
Pieaugušie 1,20 Ls
Skolēni, studenti, pensionāri 0,50 Ls
Ģimenes biļete 2,40 Ls

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Bērniem izmitināšana bezmaksas 🛫 Coral Travel Latvia
Īpaši viesnīcu piedāvājumi. Baudi priekpilnas brīvdienas kopā! | Skatīt vairāk
Latvija
⭐Vasara - tik karsta un burvīga! Coral Travel Latvia
Vai esi gatavs lēkt iekšā savā īstajā vasaras atpūtā? Agrā rezervēšana uz Turciju, Melnkalni, Grieķiju un Spāniju ir jau atklāta! | Skatīt vairāk
Audiogids “Kaugurciema stāstu taka” Jūrmalas TIC
Jūrmalā tapis jauns audiogids “Kaugurciema stāstu taka” – 4 km pastaiga pa senā zvejnieku ciema vēstures pieturpunktiem. Pieejams IZI Travel. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.03.2026 - 30.03.2026 Iepazīsti KUUP kafijas stāstu Rēzeknes pilsētas TIC
Meistarklase Rēzeknē: grauzdēšana, degustācijas un ceļš no pupiņas līdz izcilai kafijai... | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Kaļķu vārti
,


LIDO Atpūtas centrs
,


Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
,


Novatours
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41822314sec.