Jūrmalas pilsētas muzejs aicina uz izstādi "Mode kūrortā"

Vakardien, 2012. gada 21. augustā, Jūrmalas pilsētas muzejā tika atklāta izstāde "Mode kūrortā".

Kūrortu modes pirmsākumi rodami Anglijas un Francijas peldvietās 18. gadsimta beigās. Attīstoties kūrortiem un mainoties dzīves stilam un tradīcijām, radās nepieciešamība pēc viegla un sportiska apģērba. Pirmās kūrortu vasaras apģērbu kolekcijas jeb t.s. kruīzu kolekcijas izveidoja dizaineri Žans Patū (Jean Patou), Koko Šanele (Coco Chanel) un Elza Šiaparelli (Elsa Schiaparelli ) 1920. gados.

Latvijā kūrortu apģērba mode attīstījās Eiropas kopīgo modes tendenču kontekstā līdz Otrā pasaules kara  beigām. Komunistiskā ideoloģija un padomju plānveida ekonomika  iespaidoja  un kontrolēja visas dzīves jomas, ieskaitot sadzīvi un modi, tomēr pamatvirzieni apģērba līnijās un siluetos saglabāja kopību ar pasaules modes tendencēm.

Apģērbs ir daiļrunīga vēstures liecība - tas stāsta ne vien par valkātāja personību un gaumi, bet arī par laikmetu - idejām, notikumiem, aizspriedumiem un sasniegumiem, par ideāliem, ko sabiedrība izvirza noteiktā laika posmā, cilvēku sapņiem, ilgām un skaistuma izpratni.

Izstāde "Mode kūrortā" iepazīstina ar apģērbu un aksesuāru modi kūrortos no 19. gadsimta. beigām līdz 1990. gadiem. Izstāde tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un jūrmalnieka Aigara Tampes finansiālu atbalstu, tajā izmantoti Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma un Aināra Radovica privātās kolekcijas materiāli.

Izstādes autore un kuratore - Inga Sarma, mākslinieciskā risinājuma autore  - Anna Vanaga.

Vairāk informācijas par pasākumiem Jūrmalā interneta vietnē www.jurmala.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Iekštelpu aktivitātes Jēkabpilī un novadā Jēkabpils novada TIC
Ko darīt Jēkabpilī un novadā, kad laikapstākļi aiz loga nelutina? Dodies uz muzejiem, pilīm, kartingu vai ledus halli, izstādēm, pasākumiem. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.11.2025 - 11.11.2025 “Zeimuļs” – arhitektūras brīnums Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.11.2025 - 12.11.2025 "KABATA: Vietējais dizains, kas iedvesmo" Rēzeknes pilsētas TIC
"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + kafija + dzērieni Tev! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.87841916sec.