Indijas vēstniece un Ārlietu ministrijas valsts sekretārs atklāj Indijas vīzu centru

2013. gada 30. janvārī Indijas vēstniece Banašrī Boses Harisones (Banashri Bose Harrison) un Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis atklāja Indijas vīzu centru. Indijas vīzu centrs atrodas Rīgā Mellužu ielā 1C - 1 un tajā varēs noformēt vīzu pieteikumus, kuri tālāk ar kurjerpastu tiks nogādāti Indijas vēstniecībā Stokholmā vīzas izsniegšanai.

Izsakot atzinību Indijas valdības lēmumu atvērt Vīzu centru Rīgā, A. Teikmanis uzsvēra, ka divpusējo attiecību neatņemama sastāvdaļu ir sadarbība politikas un ekonomikas jomās. Vienlaikus atzinību ir pelnījuši Indijas vēstnieki par aktīvo darbību, veicinot divpusējās kultūras saiknes. Potenciāls ir abu valstu sadarbībai izglītības jomā, gan piesaistot indiešu studentus mācībām Latvijas augstskolās, gan arī pašu augstskolu starpā.

Lai veicinātu studentu piesaisti, Ārlietu ministrija pavasarī uz Deli plāno nosūtīt jau otro Latvijas konsulāro misiju, kuras galvenais uzdevums ir vīzu izsniegšana indiešiem, kas nolēmuši studēt kādā no Latvijas augstākās izglītības iestādēm.

Taču, neskatoties uz līdz šim paveikto, Valsts sekretārs uzsvēra, ka attiecību tālākai stiprināšanai un padziļināšanai Latvija jau tuvā nākotnē paredz atvērt vēstniecību Deli.

Indijas vēstniece Banašrī Bose Harisone akreditācijas rakstu Valsts prezidentam Andrim Bērziņam iesniedza pagājušā gada 4.decembrī. Indijas vēstnieces rezidences vieta ir Stokholma.

Vairāk par Latvijas - Indijas divpusējām attiecībām skatīt: http://www.mfa.gov.lv/lv/Arpolitika/divpusejas-attiecibas/Indija/

Vairāk informācijas interneta vietnē www.am.gov.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Darba laiks tūrisma objektos svētkos Bauskas TIC
Jūsu ērtībai, esam apkopojuši galveno apskates darba laiku Ziemassvētku un Jaunā gada svētku brīvdienās! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.12.2025 - 26.12.2025 BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu Rēzeknes pilsētas TIC
Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.12.2025 - 20.12.2025 Slēpju tirdziņš Ērgļu stacijā Madonas TIC
Uz Ērgļu stacijas perona skrūvēs, pirks un pārdos, bet iekštelpās skanēs mūzika, un gardēži varēs locīt iekšā kaut vai vēžu pelmeņus. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.12.2025 - 20.12.2025 Svētku noskaņu veikaliņš Madonā Madonas TIC
Nāc ciemos, izbaudi svētku tuvošanos un dāvanu meklēšanas prieku! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40953803sec.