Rīgas Doma dārzā skatāmi stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde «Atspulgs»

No vakardienas līdz 3. augustam Rīgas Doma dārza mākslas galerijā ir apskatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde ''Atspulgs''. Kopumā šogad biedrības ''Ascendum'' organizētā projekta ''Mans Doms'' ietvaros paredzētas trīs laikmetīgas izstādes un šis jau ir trešais gads, kad senatnīgajā Rīgas Doma dārzā tiek eksponēti mākslas darbi.

No 8. jūlija līdz 3. augustam Rīgas Doma dārza mākslas galerijā ir apskatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde ''Atspulgi''. Dārza centrālajā daļā atrodas vairāki pludlīnijās griezti un telpas plaknē izkārtoti plastiski objekti, kas imitē nelielas ūdens krātuves. Ar spoguļvirsmu palīdzību māksliniece radījusi efektu, ko var novērot brīdī, kad negaisam pārejot izklīst mākoņi, uzspīd saulīte un rāmais, tumšais ūdens pārvēršas par debesu atspulgu uz zemes.

''Man patīk vērot, kā mākoņi pārvietojas peļķu atspulgos, kā ielas gaismas atspīd, kā tur dzīvo otrādā pasaule,'' Marta Ģibiete.

Maģistra grādu Marta Ģibiete ieguva 2005. gadā, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļu. Kopš 1995. gada māksliniece piedalās grupu izstādēs un konkursizstādēs gan Latvijā, gan citās valstīs. Pavisam līdz šim sarīkojusi septiņas personālizstādes.

Šogad ir trešais gads, kad biedrības ''Ascendum'' organizētā projekta ''Mans Doms'' ietvaros senatnīgajā Rīgas Doma dārzā norisinās laikmetīgās mākslas izstādes. Turpinot šo sezonu, būs apskatāma Lauras Feldbergas lielformāta instalācija, kā arī Voldemāra Johansona skaņas skulptūras. Līdz šim atvērtā tipa galerijā pašā Vecrīgas sirdī darbus ir eksponējuši tādi mākslinieki kā Nils Vilnis, Brigita Zelča-Aizpure, Magone Šarkovska, Arturs Bērziņš, Anda Lāce, Evelīna Deičmane, Kristaps Ģelzis.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.08.2025 - 17.08.2025 Akustisko koncertu cikls "Šķūnis" Tukuma TIC
"ŠĶŪNIS noslēdzošais koncerts, kurā ar īpaši sagatavotu programmu koncertēs Latvijas ģitārspēles meistari Artūrs Kutepovs un Ģirts Pavēnis. | Skatīt vairāk
Latvija
Aicina “Mājas kafejnīcas" Jēkabpils pusē Jēkabpils novada TIC
23. un 24.augustā aicina “Mājas kafejnīcas” Jēkabpils un Krustpils pusē. | Skatīt vairāk
Baudi gardu maltīti āra terasēs Bauskas TIC
Vasara ir īstais laiks, kad baudīt gardu maltīti brīvā dabā – uz kafejnīcu vai restorānu āra terasēm. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.08.2025 - 17.08.2025 Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā 2025! Cēsu TIC
Pavisam drīz Cēsu novads jau tradicionāli pārvērtīsies par īstu gardēžu galamērķi! Ieplāno - 23. un 24. augusts! Uz drīzu un gardu tikšanos | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.49713898sec.