Dabas muzejā būs aplūkojama zemeņu izstāde

Tikai divas dienas, 2015. gada 26. un 27. jūnijā, Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde "Zemeņu sprints", kas tiek organizēta sadarbībā ar Jāņa Aldermaņa dārzniecību.

Audzētāji aicinās baudīt pārsteidzošu zemeņu dažādību, iepazīstinot ar vispopulārākajām šķirnēm un izrādot selekcijas jaunumus. Izstādē būs apskatāmas ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Pūres dārzkopības pētījumu centra, Jāņa Aldermaņa dārzniecības, Jura Švarca audzētavas Melnalkšņi ET un Alda Vīksnes dārziem.

Pastāv uzskats, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt Jūrmalā 19.gs. beigās, un pirmās šķirnes ieveda no Vācijas. Mūsdienās zemeņu audzēšana ir populāra visā pasaulē, Eiropā iegūstot apmēram 50%, bet Ziemeļāfrikā - 25% no zemeņu kopražas. Šķirnes ievērojami atšķiras pēc lielumiem, krāsu toņiem, garšām, formām, nogatavošanās laika, izturības pret slimībām un augu uzbūves.

Arī šogad izstādē uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas jaunajām tehnoloģijām, par kurām informēs Latvijas Valsts Augļkopības institūts, un būs iespēja konsultēties pie fitopatoloģes un bioloģiskās lauksaimniecības speciālistes Māras Kilēvicas.

Piektdien, 26.jūnijā, plkst. 12.30 konferenču zālē norisināsies Pūres Dārzkopības pētījumu centra zinātnieces Valdas Laugales lekcija "Aktualitātes zemeņu audzēšanā".

Izstādes atklāšana notiks 26. jūnijā plkst. 12:00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.11.2025 - 10.11.2025  GORS - pasaules līmeņa akustika Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.11.2025 - 14.11.2025 Spāņu garīgā mūzika Bauskas pils velvēs Bauskas TIC
Bauskas pils muzejs aicina uz mediatīvu garīgās mūzikas koncertu sveču gaismā pils velvēs. | Skatīt vairāk
Latvijas garšu mēnesis Tukuma novadā Tukuma TIC
Tuvojoties Latvijas valsts svētkiem–Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai, Tukuma novada ēdinātāji nolēmuši izcelt | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.444906sec.