Rīgas – Gaujas reģions izvēlēts par Eiropas gastronomijas reģionu 2017. gadā

Izmantojot tradīcijas kā atspēriena punktus  jaunām idejām un attīstībai, vienlaikus saglabājot saikni ar tautas saknēm, Rīgas – Gaujas reģions īstenos 2015. gadā iegūto Eiropas gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā. Šajā pat gadā programmu īstenos arī Orhūsa un centrālā Dānija un Lombardijas reģions Itālijā.

Rīgas – Gaujas reģiona vadošais partneris ir Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs, bet sadarbības partneri ir Siguldas, Valmieras un Cēsu novadu pašvaldības, kā arī Gaujas Nacionālā  parka tūrisma klasteris.

Eiropas gastronomijas reģiona vispārējais mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Eiropas reģionos, saglabājot vietējo ēdienu kultūru un tradīcijas, vienlaikus sekmējot gastronomisko jaunradi, vietējo ražojumu kvalitāti un vērtību, kā arī tūristu piesaisti reģionam. Gatavojoties kandidatūrai, tika speciāli izstrādāts sadarbības programmas koncepts "Ar dabu šķīvī" ("Wild at palate", angļu val.), kura pamatideja ir popularizēt Latvijas mežos, pļavās un upēs pieejamās izejvielas un produktus. Ar prasmi izmantot vietējo ražotāju labumus un dabas produktu sezonalitāti, ēdināšanas uzņēmumiem ir iespēja veidot interesantus piedāvājumus ar individuālu pieeju.

Programmu aizraujošāku padarīs Rīgas izaicinājums Gaujas reģionam – Gaumīgi Garšīgās Galvaspilsētas (Delightfully Delicious Destination, angļu val.) projekta ietvaros izvēlētie 12 sezonālie produkti, kas kļūs par pieredzes apmaiņas un sadarbības platformu starp reģiona iedzīvotājiem, lauksaimniekiem un šefpavāriem.

Skābene, rabarbers, kā arī bērzu un kļavu sula pavasarī, sams, skābie ķirši un lācene vasarā, brieža gaļa, baravika un cidonija rudenī, kā arī rupjmaize, rācenis un pīlādzis ziemā kļūs par savdabīgu paleti, lai izgleznotu Latvijas cilvēku un viesu šķīvjus ar savvaļas, mūsdienīgi tradicionālām garšām.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā Preiļu novada TIC
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē. | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.06.2025 - 13.06.2025 "MÓRA" – Vietējās Garšas Iedvesmas Oāze Rēzeknes pilsētas TIC
Atklāj garšu ceļojumu, kas sakņojas Latgalē un tiecas uz zvaigznēm! Šeit katrs ēdiens ir stāsts, kas dzimis no tradīcijas, mīlestības pret vietējo. | Skatīt vairāk
Rundāles pils dārza svētki "Deja dārzā" Bauskas TIC
Visas dienas garumā svētku programmas centrā būs deja – no viduslaikiem līdz mūsdienām, īpaši izceļot dejas, kas bija populāras 18. gadsimtā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.98183513sec.