Pašā Vecrīgas sirdī var apskatīt Siguldu no gaisa balonu skatu punkta

Laikā, kad zelta rudeni daudzi dodas vērot uz Siguldu, Rīgas viesiem un rīdziniekiem Siguldu iespējams ieraudzīt pašā Vecrīgas sirdī - tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" - turklāt no gaisa balonu skatu punkta, aplūkojot foto izstādi "Siguldas ainavas un faktūras". Izstādē ietvertas pēdējo trīs gadu laikā tapušās fotogrāfijas, diviem siguldiešiem – Marekam Gaļinovskim un Gunāram Dukštem neskaitāmas reizes pārlidojot Siguldas novadu.

Izstādes iniciators Mareks Gaļinovskis fotogrāfijas no gaisa balona uzņem kopš 2015. gada un "Siguldas ainavas un faktūras" ir pirmā izstāde, kurā vienkopus apkopoti šī viņa foto arhīva daļa.

Foto darbos no gaisa balona perspektīvas ir redzami labi pazīstamie vides un tūrisma objekti, Siguldas pilsētas panorāmas, izteiksmīgi dabas ainavu kopskati. Par savām dabas ainavām Mareks Gaļinovskis reiz saņēmis komplimentu, ka tās ir kā Vilhelma Purvīša darbi fotomākslā, par ko izstādes apmeklētājiem būs iespējams pārliecināties arī pašiem.

Izstādē aplūkojamās fotogrāfijas tapušas sadarbībā ar gaisa balonu pilotiem Ingu Ūli un otru izstādes autoru - Gunāru Dukšti -, ar kuru ciešāka sadarbība Marekam izveidojusies pēdējo trīs gadu laikā.

Gunārs Dukšte ir gaisa balonu sporta pionieris Latvijā un pilots ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas gandrīz tikpat ilgu laiku pazīstams arī ar savu īpašo spēju no putna lidojuma tvert un fiksēt krāšņas ainavas foto formātā. Izstādē "Siguldas ainavas un faktūras" Gunārs Dukšte iepriecinās ar sev tik ierasto spēlēšanos ar dažādām faktūrām un savdabīgiem rakstiem, kurus veido koki, mājas, torņi, kā arī noskaņu niansēm, kas viņa foto mākslu padara īpašu un atšķir no skaistajām, tradicionālajām ainavu fotogrāfijām.

Izstāde aplūkojama līdz 2019. gada 6. novembrim.

Izstāde tapusi ar Siguldas Novada domes un tirdznecības centra "Galerija Centrs" atbalstu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Sezonas atklāšana Ērmaņu muižā Alūksnes TIC
Sestdien 31. maijā 18.30 Ērmaņu muižā, kur saimnieko muižnieks Uģis Prauliņš, aicināti uz 2025. gada sezonas atklāšanas pasākumu! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2025 - 24.05.2025 Laikmetīgās mākslas biennāle "MABOCA 2025" Madonas TIC
24. maijā MADONĀ - eklektiska un daudzdimensionāla laikmetīgās mākslas un mūzikas programma negaidītās Madonas pilsētvides vietās. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.05.2025 - 24.05.2025 Ģimenes festivāls "No viena zara" Tukuma TIC
Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.05.2025 - 24.05.2025 Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini! Madonas TIC
24. maijā - ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini. Šogad piedāvājumā katrā galamērķī dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedāvājums! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::6.62938309sec.