Rīgas zooloģiskais dārzs aicina uz «Vakariņām ar sikspārni»

Divus īpašus vasaras vakarus Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aicina piedalīties pasākumā “Vakariņas ar sikspārni”. 16. un 17. augustā no plkst. 19.00 līdz 21.30 apmeklētāji varēs piedalīties izzinošās aktivitātēs, atklājot šo mazo, lidojošo zīdītāju ieradumus un īpašības.

Aktivitāšu takas uzdevumi palīdzēs iepazīt visas 16 Latvijā sastopamās sikspārņu sugas atmiņas spēlē, salīdzināt savu roku ar sikspārņa spārnu un izzināt šo dzīvnieku vietu barības ķēdē. Vairāki uzdevumi būs saistīti ar kukaiņiem, kurus ēd visi Latvijā mītošie sikspārņi – dažiem no tiem pat varēs ieskatīties acīs! Visbeidzot, aicināsim viesus apņemties izdarīt kādu labo darbu, jo izrādās, ka katrs no mums spēj palīdzēt sikspārņiem. Īpaši azartiskajiem piedāvāsim ceļa lapu, kurā pildīt uzdevumus un sakrāt zīmodziņus, lai saņemtu Rīga ZOO fanu aproci.

Nenokavē vienīgo izdevību izstaigāt zooloģisko dārzu vasaras vakarā, izbaudot īpašo gaisotni, kas valda tikai pie mums! Līdz 21.30 darbosies arī iekštelpu ekspozīcijas – Tropu māja, Terārijs, Flamingu māja un Latvijas rāpuļu un abinieku māja. Lai zinātu, kam vakara pastaigas laikā pievērst īpašu uzmanību, būs sagatavots īpašs maršruts, kas vedīs gar krēslā aktīvākajiem dzīvniekiem.  Tropu mājā iespējams apskatīt Rīgas zoodārzā mītošo Sebas augļsikspārni. Šie dzīvnieki, atšķirībā no visām Latvijā sastopamajām sikspārņu sugām, uzturā lieto augļus. Augļsikspārņi ir lieliski sēklu izplatītāji – to ēdienkartē reģistrēti aptuveni 50 dažādu sugu augļi, tostarp arī banāni, savvaļas vīģes un dažādi piparu dzimtas augļi. Sezonās, kad augļu mazāk, augļsikspārņu ēdienkartē nonāk arī nektārs, putekšņi un kukaiņi.

Ne velti pasākuma nosaukums ir “Vakariņas ar sikspārni” – viesi varēs ar vakara galveno varoni sēsties pie viena galda. No sikspārņa varēs noskaidrot, ko tas ēd, un arī kopā nofotografēties. Savukārt tos, kuri vēlas ilgāk izbaudīt silto vakaru zoodārzā, aicinām paņemt līdzi savas uzkodas un piknika segu, lai pēc pastaigas ieturētu vakariņas zālienā vai piknika laukumā.

Tikai 16. un 17. augusta vakarā ienāc zoodārzā lētāk, pastaigājies ilgāk un noskaidro visu, ko jebkad esi vēlējies zināt par sikspārņiem!

Pasākuma dienās no plkst. 18.00 piedāvāsim īpašas ieejas biļešu cenas – 8 eiro pieaugušajam, 5 eiro bērnam –, un atlaides būs arī citām apmeklētāju kategorijām. Biļešu iegāde un ieeja zoodārzā būs iespējama līdz plkst. 20.30, bet pastaigu varēs turpināt līdz 22.00.

Pasākums tiek rīkots Kohēzijas fonda projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.09.2025 - 23.09.2025 Vērienīgie ērģeļmūzikas svētki Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz 10. Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” notikumiem (10.–17. okt.) | Skatīt vairāk
Latvija
Ideāla vieta Jūsu konferencei Rixwell Elefant Hotel
Ērta atrašanās vieta starp centru un lidostu. Pasākumiem no 1000 € – 10% atlaide. Kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums līdz 30.04.2026. | Skatīt vairāk
no 100 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.09.2025 - 24.09.2025 Lieliska atpūta Ventspilī! Ventspils TIC
Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā pieejamas sporta, atpūtas un atveseļošanās iespējas dažāda vecuma grupu iedzīvotājiem un sportistiem. | Skatīt vairāk
Tirdziņi un gadatirgi Tukuma novadā Tukuma TIC
Klāt rudens un dažādos pasākumos, ciemos un pilsētās arī tirdziņi un gadatirgi. Sekojam līdzi informācijai un dodaties baudīt šos brīniškīgos | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.63009501sec.