Rīgā ar koncertiem un lāzeru gaismas priekšnesumu svin Latvijas dzimšanas dienu

Pirmdien, 2024. gada 18. novembrī, Rīgā ar dažādiem pasākumiem tiks atzīmēta Latvijas valsts proklamēšanas 106. gadadiena.

Kā ik gadu, Latvijas Republikas proklamēšanas 106. gadadiena sāksies ar svinīgo ziedu nolikšanas ceremoniju plkst. 10.30  pie Brīvības pieminekļa. Plkst. 13.30 paredzēta Nacionālo bruņoto spēku parāde, kas, kā allaž, norisināsies 11. novembra krastmalā.

Latvijas dzimšanas dienai par godu notiks arī dažādi koncerti. VEF Kultūras pilī norisināsies koncerts “Latvijas skaņu gleznas” ar orķestra “Rīga” dalību. Savukārt koncertzālē “Ave Sol” notiks svētku koncerts “Paliec TU manā prātā…” ar Emīla Dārziņa jauktā kora, koklētāju ansambļa “Cantata” un stīgu kvarteta piedalīšanos. Savukārt kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē notiks grupas “Carnival Youth” svētku koncerts.

Rīdzinieki aicināti apmeklēt arī Ķengaraga Mūzikas un mākslas skolu plkst. 16.00, kur izskanēs koncerts “Caur sidraba birzi gāju” ar koklētāju ansambļu “”Kokļu klubs”, “Liepziedi”, “Liepiņa” un “Liepa” un solista Mārtiņa Zvīguļa dalību. Savukārt plkst. 17.00 norisināsies koncerts “Tautas dziesma Latvijai” ar folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” dalību Latvijas Kara muzejā.

Vakarā, plkst. 19.00, Brīvības laukumā norisināsies Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts svinīgs pasākums, kas iesāksies ar koncertu, kurā piedalīsies mūziķi Ginta Krievkalna, Grēta Grantiņa, Andris Ērglis un Raimonds Celms. Pēc tā plkst. 20.00 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, notiks Latvijas valsts himnas atskaņošana, bet pasākuma izskaņā visus priecēs lāzeru gaismas priekšnesums (ar atkārtojumu vairākas reizes stundā līdz pat plkst. 23.00).

Pēc svinīgā pasākuma, plkst. 21.00 interesenti aicināti uz Kultūras un tautas mākslas centru “Mazā ģilde”, kur izskanēs svētku koncerts “Latvijas ziedonī” ar jauniešu kora “Balsis”, pianistes Ievas Dzērves un instrumentālā ansambļa dalību.

Šogad galvaspilsētā atgriežas arī gaismas festivāls “Staro Rīga”, kas norisināsies četru dienu garumā no 15. līdz 18. novembrim katru vakaru no plkst.17.00 līdz 23.00. Šogad tas tiks realizēts maršrutā Brīvības laukums–Latviešu strēlnieku laukums–Latvijas Nacionālā bibliotēka–Arkādijas parks. Vairāk informācijas www.staroriga.lv.

Tāpat svētku mēneša laikā paredzētas dažādas izstādes, radošās darbnīcas un pasākumi, kas norisināsies Rīgas apkaimēs. Ieeja visos pasākumos bez maksas. Ar visu pasākumu programmu var iepazīties www.kultura.riga.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.10.2025 - 28.10.2025 KUUP Meistarklase: Kafijas ceļojums garšās Rēzeknes pilsētas TIC
Ienirsti kafijas pasaulē KUUP meistarklasē Rēzeknē – izgaršo, uzzini un piedzīvo kafijas ceļu no pupiņas līdz tasītei. | Skatīt vairāk
Latvija
Nopietna komēdija "Uz visu banku!" Tukuma TIC
Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.10.2025 - 01.11.2025 Plānojot savas 2026.gada brīvdienas ..  Coral Travel Latvia
Izvēlies ELITE kategorijas viesnīcas - komforts un pilnīga relaksācija jau no brīža, kad ielidojat galamērķī 💎 | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.10.2025 - 26.10.2025 “Zeimuļs” – arhitektūras brīnums Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.38900805sec.