Ventspils Piejūras kempings saņēmis «Zaļās Atslēgas» ekosertifikātu

Apliecinot atbilstību vairāk kā 70 kritērijiem 13 dažādās kategorijās, Ventspils Piejūras kempings astoto gadu pēc kārtas saņēmis “Zaļās Atslēgas” ekosertifikātu. Tā ir starptautiska, strauji augoša brīvprātīgās ekosertifikācijas sistēma tūrisma mītnēm, kurā novērtēti vairāk kā 3600 uzņēmumi 60 pasaules valstīs, un tostarp arī pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” struktūrvienība.

Ekosertifikācijas sistēmas “Zaļā Atslēga” mērķis ir samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz vidi,  veicināt vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā, kā arī izglītot tūrisma nozares darbiniekus un sabiedrību par vides un ilgtspējīgu attīstību. Tādējādi, saņemot “Zaļās Atslēgas” ekosertifikātu, Piejūras kempings apliecina labo praksi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jomā.

Lai iegūtu ekosertifikātu, Piejūras kempings apliecinājis atbilstību 74 kritērijiem 13 dažādās kategorijās – no elektroenerģijas un ūdens resursu ekonomiskas izmantošanas un videi draudzīgas saimniekošanas kempinga teritorijā līdz īpaši izstrādātiem vides politikas dokumentiem un personāla apmācībām par ilgtspējīgu rīcību ikdienas darbā.

“Zaļās Atslēgas” rīcības plāns un vides politika paredz, ka, saimniekojot videi draudzīgi, Piejūras kempings ir aprīkots ar energoefektīvu sadzīves tehniku un apgaismojumu – servisa ēkā sanitārajās telpās ir uzstādīta automātiskā apgaismojuma sistēma, savukārt kempinga mājiņās apgaismes objektiem tiek izmantotas energoefektīvas LED spuldzes. Tāpat kempinga teritorijā tiek nodrošinātas atkritumu šķirošanas iespējas kā administrācijas un tehniskajiem darbiniekiem, tā arī viesiem. Servisa ēkā jaucējkrāniem uzstādīti ūdens dozatori, tādējādi veicinot ūdens patēriņa samazināšanos. Uzkopšanas darbi tiek veikti ar ekoloģiskiem tīrīšanas līdzekļiem. Kā arī viesiem ir pieejama velosipēdu noma un iespēja saņemt informāciju par Ventspils un apkārtnes dabas un kultūras objektiem.

Piejūras kempings ir pirmais kempings visā Latvijā, kuram 2015. gadā pirmo reizi tika piešķirts “Zaļās Atslēgas” ekosertifikāts. Uzturot augstus standartus un piedāvājot kvalitatīvu servisu, 2022. gadā “Zaļās Atslēgas” ekosertifikāts saņemts jau astoto reizi.

Ekosertifikācijas programmu Latvijā īsteno nodibinājums “Vides izglītības fonds”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.11.2025 - 23.12.2025 Svētku vakariņas Harper Woolf Harper Woolf
Svētku 5 kārtu vakariņas Harper Woolf 24.–26.12. Divi laiki: 17:00 un 20:00. Cena 65 €/pers. Vīnu saskaņojums 55 € vai 95 €. | Skatīt vairāk
Latvija 65 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.12.2025 - 26.12.2025 "bet bet" Ziemassvētkos Tukuma TIC
Grupa “bet bet” Ziemassvētkos aicina uz koncertsēriju “Burvīga nakts 2025”, kurā skanēs klausītāju iemīļotās dziesmas un tiks radīta | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.12.2025 - 21.12.2025 Ceturtā Advente Tukuma novadā Tukuma TIC
Šajā nedēļā novads pārvērtīsies par īstu Ziemassvētku brīnumzemi – te skanēs mūzika, virmos svētku garšu smaržas, notiks radoši darbi un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.12.2025 - 20.12.2025 Kolektīva saliedēšanās Rēzeknē  Rēzeknes pilsētas TIC
Ir pēdējais brīdis saplānot gada nogales un Ziemassvētku pasākumu savam kolektīvam. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.60402799sec.