Ventspilī tiks atklāta izstāde «Latviešu tautas tērpu audumi»

No 2011. gada 8. jūnija līdz 10. jūlijam Pārventas bibliotēkā Ventspilī, Tārgales ielā 4 būs apskatāma tautas lietišķās mākslas izstāde „Latviešu tautas tērpu audumi”, kurā piedalīsies tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki un individuāli strādājošie meistari.

Izstādē būs redzami Latvijas novadu tautas tērpu audumi - nesašūti brunču audumu atdarinājumi un citu tērpu detaļu – vasaras brunču, galvas lakatiņu un priekšautu audumi.

Tuvojoties Dziesmu un Deju svētkiem, pieaug interese par latviešu tautas tērpiem. Izstādes galvenais akcents ir parādīt audumu daudzveidību un to, kādas ir iespējas izgatavot audumus, izmantojot aušanas tehnoloģijas un saglabājot tradīcijas, kas pastāvēja laikā, kad šādi audumi tika valkāti.

Latviešu tradicionālais apģērbs ir viens no nozīmīgākajiem tautas materiālās un garīgās kultūras elementu glabātājiem. Tā sākotne, veidošanās un attīstība ir cieši saistīta ar cilvēku dzīves veidu, nodarbošanos, pasaules priekšstatu, bet plašākā skatījumā - ar tautas materiālās kultūras vēsturisko attīstību.

Vispilnīgākās ziņas ir saglabājušās par tradicionālo goda apģērbu. Tas gatavots ar īpašu nolūku un stingri ievērojot tradīcijas, kas balstās uz etniskām kultūras iezīmēm. Tradicionālajā apģērbā ir vērojamas novadu atšķirības sastāvdaļu komplektējumā un rotājumā. Šī apģērba valkāšanas tradīciju pārmantošanās dažos Latvijas novados bija saglabājusies līdz pat 20.gs. sākumam.

Izstādes atklāšana 7. jūnijā, plkst. 17.00.

Tautas lietišķās mākslas izstādi „Latviešu tautas tērpu audumi” rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Pārventas bibliotēku.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ģimeņu vasaras svētki Engurē Tukuma TIC
"Vēja spārnos" - radošs, dabai un cilvēkiem draudzīgs pasākums ģimenēm, kurā interesantas nodarbes atradīs gan vecāki, gan bērni. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.07.2025 - 02.08.2025 Laika rata pietura Evertos Bauskas TIC
11.labu ļaužu sanākšana "Laika rata pietura Evertos". Ķermeniskas labsajūtas, garīgas izaugsmes un dvēseliskas harmonijas brīvdas festivāls. | Skatīt vairāk
Muzikāls dzejas un vīna baudīšanas vakars Tukuma TIC
Dzeja, mūzika un izsmalcināts vīns – viss vienā maģiskā vakarā Jaunpils pils iekšpagalmā! | Skatīt vairāk
"Mājas kafejnīcu dienas" Silajāņu muižā Preiļu novada TIC
Mājas kafejnīca “Apple Manor & Garden Complex” aicina uz nesteidzīgu atpūtu Silajāņu muižas ābeļdārzā, lai baudītu lauku mieru ar gardiem | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.7995882sec.