Ventspilī atklās Pētera Sidara darbu izstādi

2012.gada 2.maijā plkst.16.00, Ventspils Galvenajā bibliotēkā atklās mākslinieka Pētera Sidara darbu izstādi „Es pienāku klāt!”

Pēteris Sidars ir mākslinieks, kas nekad savos uzskatos nav bijis konservatīvs, bet allaž sekojis līdzi laikmetīgajam, vienmēr bijis netradicionāls un oriģināls, tāpēc tiek uzskatīts par avangarda mākslas pārstāvi.

Viņš ir mākslinieks visplašākajā nozīmē, jo vispirms mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā par keramiķi, pēc tam turpat apguvis dekoratīvo mākslu un interjeru, tad nonācis Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā. Sidars arī glezno un taisa skulptūras. Savu daudzpusību mākslā viņš apraksta vienā vārdā – liktenis, jo tikai tas prot norādīt, ko izvēlēties un kurp iet, un māksliniekam tas priekšā teicis, ka ar keramiku vien nepietiks un uz mākslu ir jālūkojas daudz plašāk. „Mani neinteresēja, vai ir padomju laiks, juku laiks vai brīvās Latvijas laiks. Es vienmēr esmu bijis neatkarīgs no tiem, vismaz centies tāds būt, jo man ir sava māksla un es ar to dzīvoju, vienalga kurš no laikiem šobrīd ir,” teic Pēteris Sidars.

Pētera Sidara daiļrades vadmotīvs ir radošums un brīvība un priekšplānā izvirzās prieks par dažādu materiālu sniegtajām iespējām. Mākslinieks neslēpj, ka viņu vienmēr interesējusi dažādu it kā nesavienojamu lietu sintēze, spēja ieraudzīt jaunas dimensijas dažādos ikdienas materiālos: vispirms tekstilā un tekstilšķiedrā, tad konstruktoru detaļās, vara stieplē, stikla šķiedrā, kūdras podiņos, karstā līmē, plastmasas sakausējumos, putnu spalvās, čūsku ādās, vārnu ekskrementos.

Jurģis Kārsons, mākslinieks un režisors:

„Pēteris Sidars ir viens no oriģinālākajiem latviešu tekstilmāksliniekiem. Novators, jo ir ļoti daudz tehniku, ko viņš ir atklājis. Savu oriģinālo ideju dēļ viņš ir atzīts visā pasaulē. Ļoti pozitīvs un labsirdīgs cilvēks, un pats galvenais – Pēteris ir saglabājis foršo un patieso vienkāršību. Ir cilvēki, kas mēģina iztaisīties par vienkāršiem, bet īstenībā viņiem ir iekšējs pašlepnums vai kas cits, savukārt Pēteris, visā ko dara, patiešām ir patiess un neko neslēpj.”

Izstādes atklāšanā piedalīsies arī mākslinieks Pēteris Sidars. Aicināti visi interesenti.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
KARNEVĀLS | "Mana pasaka" Tukuma TIC
Jaunpils pils atdzīvosies pasakainā karnevālā, kur senatnes mūri piepildīsies ar krāsām, mūziku un noslēpumiem. | Skatīt vairāk
Ziemassvētku īpašie piedāvājumi Bauskas TIC
Vietējie tūrisma uzņēmēji ir sagatavojuši īpašos Ziemassvētku piedāvājumus, kas ļauj izbaudīt svētku burvību pilnā krāšņumā. Ieskaties, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.12.2025 - 24.12.2025 Rīgas Motormuzeja darba laiks svētkos Motormuzejs
Darba laika izmaiņas Ziemassvētkos un Jaunajā gadā! | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Ventspils TIC
,


Ventspils Olimpiskais centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.51436996sec.