Cēsu Izstāžu namā tiks atklātas jaunas izstādes

2019. gada 1.februārī, Cēsu Izstāžu namā tiks atklātas jaunas izstādes. Plkst.16.00 tiks atklāta Aleksandra Luhaera izstāde "Noskaņu variācijas", savukārt plkst.17.00 Daces Dēliņas-Lipskas izstāde "Saucējas". Izstādes būs aplūkojamas līdz 3. martam.

Aleksandra Luhaera izstāde "Noskaņu variācijas"

Aleksandrs Luhaers mākslā ir savrupa, patstāvīga ceļa gājējs – pašmācības ceļā apguvis glezniecības tehnikas noslēpumus: amata rokasgrāmatās, vecās receptēs, rakstos, izstādēs, reprodukcijās smēlies zināšanas, kā vecmeistari darinājuši savas gleznas, kāpēc krāsas uz senajiem audekliem ir satumsušas un kā nepieļaut kļūdas. Aleksandra gleznas pārsteidz ar savu krāsu dzidrumu, smalko toņu pāreju, atklāj dabas neatkārtojamo mainīgo un reizē mūžīgo skaistumu. Apbrīnojamas ir Aleksandra darbaspējas, talantu daudzveidība. Muzikalitāte. Paguvis dot stabilu ieguldījumu ģimenei. Aizvadītajās darba gaitās Latvijas mežos smēlies iedvesmu daudziem audekliem, gleznojis puķes, portretus, ainavas. Daudzi darbi atraduši savu vietu privātkolekcijās Latvijā un aiz robežām. Izstādē aplūkojami pēdējā desmitgadē gleznotie audekli.

Daces Dēliņas-Lipskas izstāde "Saucējas"

Kurzemes košā rota - suitenes - ir gana šarmantas, lai par viņām runātu un domātu atkal un atkal, ik reizi pieskaroties citai dimensijai. Suitu gara spēks un unikālais pašsaglabāšanās instinkts, apvienojumā ar spožu krāsainību tērpos, mākslinieci savaldzināja pirms trim gadiem, kad radās pirmais impulss doties mākslas ekspedīcijās, lai iepazītu, izzinātu, atklātu un gleznotu.

Antropoloģiskie ceļojumi Daci Dēliņu-Lipsku aizveduši pie līdzīgām etniskām kopienām ar spēcīgām senām tradīcijām kaimiņos Igaunijā – setiem un Kihnu salas iemītniekiem.

Gleznu ciklā "Saucējas" blakus košajām kurzemniecēm apdziedātas staltās setu sievas un kihnietes. Sievu arhetipiskais tēls ir gana jaudīgs, lai uzņemtos saucējas lomu. Tādējādi izstāde "Saucējas" pārtapusi laikmetīgā vēstījumā par nacionālās identitātes tēmu.

Pirmizrādi izstāde piedzīvoja Liepājas muzejā. Cikla darbi, svinot Latvijas simtgadi, tika eksponēti Sanktpēterburgas laikmetīgās mākslas muzejā Erarta un Igaunijas Nacionālajā muzejā Tartu. Tagad košās "Saucējas" būs apskatāmas Cēsīs.

Dace Dēliņa-Lipska dzimusi Rīgā. Latvijas Mākslas akadēmijā studējusi modes dizainu un glezniecību, 2002.gadā iegūstot mākslas maģistra grādu. Savā radošajā darbībā apvieno vizuālā tēla radīšanu, modes ilustrāciju un glezniecību.

Mākslinieces darbi atrodas muzeju kolekcijās Latvijā, Ruckas mākslas rezidenču centrā, privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, Dānijā, Zviedrijā, Vācijā un ASV.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Preiļos Preiļu novada TIC
Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā Preiļu novada TIC
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē. | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā Preiļu novada TIC
Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.11300707sec.