Mājas kafejnīcu dienas Cēsīs, Līgatnē, Straupē un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē ikviens ir aicināts doties garšu piedzīvojumā Līgatnes, Cēsu un Straupes pusē, kur divu dienu garumā varēs baudīt mājās gatavotas brokastis, pusdienas un vakariņas. 2023. gada 26. un 27. augustā savas mājas kafejnīcu durvis vērs vaļā 15 sirsnīgi saimnieki no Cēsīm un Līgatnes, Straupes, Veselavas, Vaives, Priekuļu, Stables, Drabešu un Raiskuma pagastiem. Galdā tiks likti vietējo zemnieku un pašu audzētu produktu maltītes – uz dzīvās uguns gatavots sautējums un zupa, “Ulmaņlaikiem”  raksturīgi  ēdieni,  itāļu virtuves un Latvijas garšu savijums ar pašu dārza veltēm, pašu audzētu trušu gaļas ēdieniem un austersēņu zupu. Dažādas pašu medītas un pagatavotas meža gaļas izlases, kā arī mājās darināti vīni un dažādu garšu uzlējumi. Būs iespēja iepazīties ar bišu saimniecību un arī dalīties gudrībās par augu dziedinošo spēku.

Lai dienas pavadītu vēl interesantāk, saimnieki ir sarūpējuši dažādas brīvā laika aktivitātes.

Lai viesošanās mājas kafejnīcās būtu harmoniska kā viesiem, tā saimniekiem, aicinām pirms apmeklējuma pārliecināties par katras vietas precīzu darba laiku un to, vai mājas kafejnīcas apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt, tāpat norēķināties būs iespējams tikai skaidrā naudā. Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, un materiāli var tikt izmantoti Cēsu novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Mājas kafejnīcu dienās ikvienam ir ļauts iepazīt vietējās garšas, kulināro mantojumu, tradīcijas un baudīt tūrisma un kultūras piedāvājumu. Akcijas ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus. Latvijā Mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas 2019. gadā. Akciju organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar vietējiem koordinatoriem.

Vairāk: https://majaskafejnicas.lv/galamerki/latvijas-garsa-gaujas-senlejas-krastos-cesis-ligatne-un-straupe

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
LĪDZ -100EUR ATLAIDE VASARA'26 ✈️ Coral Travel Latvia
Līdz 17.11. rezervē brīvdienas no VASARAS KOLEKCIJA 26' - Īpaši atlasītas ceļotāju iemīļotas viesnīcas, kvalitātes un cenas atbilstība. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.10.2025 - 03.11.2025 Zelma Kraft: Roku darbs ar stāstu! Rēzeknes pilsētas TIC
Atklāj vietu, kur āda pārtop par mākslu — “Zelma Kraft” darbnīcā Rēzeknē atradīsi neatkārtojamus rokdarbus, kādus neatradīsi nekur citur | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.10.2025 - 31.10.2025 Izstādes Tukuma novadā oktobŗī Tukuma TIC
Māksla, trauki un figuriņas - tas viss un vēl vairāk oktobra mēnesī Tukuma novada izstādēs. | Skatīt vairāk
Grūtnieču aprūpe Republikas laukuma klīnika
Grūtnieču aprūpe ir visaptverošs pakalpojums, kas nodrošina mātes un bērna veselību, drošību un emocionālu līdzsvaru. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.64777422sec.