Valsts svētkos liepājniekus iepriecinās atraktīvais pianistu duets Juris Žvikovs un Sanita Glazenburga

Pēc nedēļas valsts svētkos, 18. novembrī, plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars” notiks pianistu dueta Jura Žvikova un Sanitas Glazenburgas kamermūzikas koncerts „Melnbalto taustiņu burvji”, kurā neparastā izpildījumā dzirdēsim klasiķu un mūsdienu autoru klavierdarbus.

Duets “Žvikovs un Glazenburga” pastāv jau sešus gadus. Tā programmā iekļauti skaņdarbi, kurus divi pianisti atskaņo uz vienām klavierēm. Juris Žvikovs ir vairāku starptautisku pianistu konkursu laureāts un vairāku mūzikas balvu  ieguvējs, pašlaik abi ar Sanitu Glazenburgu ir docenti Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedrā. Juris Žvikovs ir viens no aizrautīgākajiem un spēcīgākajiem 20. un 21. gadsimta mūzikas interpretiem, piemēram, viņa programma “Meditācijas skaņās. Džons Keidžs” ir bijusi nominēta Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Par izcilu interpretāciju”. Tomēr dueta izpildījumā līdzās moderniem autoriem dzirdēsim arī klasiķu skaņdarbus.

Koncertprogrammā „Melnbalto taustiņu burvji” tiks atskaņoti dzirkstošā klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta, skumjā liriķa Franča Šūberta un poētiskā impresionista Kloda Debisī skaņdarbi. Kā arī koncertā izskanēs, nesenā pagātnē tapušie, Amsterdamā un Ņujorkā studējušā mūziķa un matemātiķa Rubena Naefa dinamiskie skaņdarbi, kā arī pašmāju meistara Jura Karlsona un spožā amerikāņu klavieru dueta Anderson & Roe skaņdarbi.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncertu piemērotību bērna vecumam.

Koncertcikls “Iededz gaismu” jau veiksmīgi aizvadījis pirmo koncertu sēriju un tagad pēc 18. novembra koncerta turpināsies ar koncertiem decembrī un janvārī. 23. decembrī, plkst. 18.00 viesnīcas „Promenade Hotel“ Hika zāle notiks koncertstāsts „Ellija Forsele un Janis Rozentāls”, kurā pie klavierēm dzirdēsim Agnesi Egliņu un Elijas lomā iejutīsies Latvija Nacionālās operas soliste soprāns Evija Martinsone. Savukārt, koncertcikla noslēgumā vēl nebijis notikums – Operetes Jaungada koncerts „IN BLUE” zvaigznes dienā, 6. janvārī, plkst. 19.00 koncerzāles „Lielais dzintars” Lielajā zālē, kurā piedalīsies Latvijas Operetes fonda solisti un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā, kā arī pianists Harijs Bašs, izpildot Johana Štrausa operetes un amerikāņu Džordža Geršvina un Leonarda Bernstaina skaņdarbus.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu. Plašāka informācija par festivālu pieejama internetā

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vaboles muižas parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.10.2025 - 01.11.2025 Izrāde “Lomu spēles” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
31. oktobrī 19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz izrādi "Lomu spēles"! Lomās: Artis Robežnieks, Liene Sebre vai Marika Šmukste, Intars | Skatīt vairāk
no 15 EUR
Alpaku Sala TAKA
Alpaku Sala ir alpaku audzētava Sēlijas pusē ar ievērojamu alpaku saimi. | Skatīt vairāk
Viesnīca “Sventes muiža” **** TAKA
“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.16596603sec.