Autors: Iveta Štelmahere
Avots: Liepajaskc.lv
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina Latvijas amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz 2022. gada 10. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”, kas norisināsies 21. un 22. maijā “Līvas ciema svētkos” Liepājā, Zvejnieku alejā un tai piegulošā Jūrmalas parka teritorijā.
“Līvas tirgus” koordinatore Selēna Vasiļjeva vērš uzmanību, ka šogad tirgus Nolikumā veiktas izmaiņas: “Pēc divu gadu pārtraukuma, kam iemesls bija pandēmijas laika ierobežojumi, vēlamies atbalstīt mūsu pašu vietējos meistarus, tāpēc šoreiz priekšroka ir Latvijas amatniekiem un tirgotājiem”. Kā minēts Nolikumā, dalībai „Līvas tirgū” var pretendēt Latvijas amata meistars, mākslinieks, pārtikas ražotājs un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā tautas amatniecības un mākslas tradīcijās darinātus, oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus, strādā ar dažādām metodēm un materiāliem, apvienojot seno amatu prasmes, tehnoloģiju attīstību un mūsdienu dizaina elementus.
Reklāma
Ar “Līvas tirgus” Nolikumu var iepazīties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv sadaļā “Dokumenti/Nolikumi un pieteikumi”. Turpat atrodama arī elektroniskā Pieteikuma anketa. Pirms Pieteikuma anketas aizpildīšanas, rīkotāji aicina rūpīgi iepazīties ar Nolikumu.
“Līvas tirgus” dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ pieteikumus izvērtēs Ekspertu komisija. Ekspertu komisijas priekšsēdētāja Baiba Kļava akcentē, ka „Līvas tirgus” dalībnieku atlases kritēriji ir izcilas kvalitātes daiļamatniecība, latviešu un citu tautu amatniecības tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas atspoguļojas amatnieku, mākslinieku un dizaineru darbos, gan radošajās meistardarbnīcās. Pretendentiem arī jāņem vērā, ka līdzdalība svētkos noteikta divas dienas - 21. maijā 10:00-19:00 un 22. maijā 11:00–15:00.
„Līvas ciema svētku” koncepcija gan mākslinieciskajās, gan amatnieku aktivitātēs ir Kultūras mantojuma vērtību saglabāšana un attīstība, izglītojot sabiedrību, veicināt vērtību izpratni, cieņu pret kultūras daudzveidību, cilvēka radošo darbību, zināšanu un prasmju dzīvotspēju un nodošanu no paaudzes paaudzē. Galvenā uzmanība pievērsta amatu meistariem un māksliniekiem, kuri līdz mūsdienām pielieto senas un meklē jaunas tehnikas unikālu darbu izgatavošanā – dzintara apstrādē un rotu darināšanā, rokdarbos un aušanā, koka un metāla apstrādē, keramikā, latviešu tradicionālajā virtuvē, mākslā, dizainā un citās jomās.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.