Liepājas muzejā atklāta Anitas Arbidānes darbu izstāde

2024. gada 17. maijā Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 lielajā izstāžu zālē tika atklāta gleznotājas Anitas Arbidānes darbu izstāde “Māksla uz paplātes”, ko Liepājas muzejs veido sadarbībā ar mākslas centru “Zuzeum” un mākslinieku Kristianu Brekti, kurš bija izstādes scenogrāfijas autors. Sveikt mākslinieci bija ieradies arī mākslas kolekcionārs un mecenāts Jānis Zuzāns.

Izstāde “Māksla uz Paplātes” Liepājas muzejā ir mākslinieces Anitas Arbidānes darbu retrospekcija, kas aptver 16 gadu aktīvas mākslinieciskās darbības posmu kopš Latvijas Mākslas Akadēmijas absolvēšanas 2008. gadā līdz pat mūsdienām. Vairāki darbi ir radīti speciāli izstādei Liepājas muzejā. Šī ir līdz šim lielākā mākslinieces darbu izstāde.

“Māksla uz paplātes” ir kā Svētā vakarēdiena un furšeta apvienojums, kur katrs var izvēlēties sev tīkamāko veidu, kā izprast redzēto, iedziļināties mākslas vēstures simbolos un zemtekstos vai vienkārši baudīt vizuāli estētiskas bildes.

Daudzus darbus caurvij gastronomiski motīvi, no gleznām skatītāju kārdina puskailas sievietes ar vārītiem omāriem, eklēriem, persikiem un baklažāniem, sulīgi augļi pretnostatīti pūstošiem it kā atgādinot par laicīgās dzīves nepastāvīgo un trauslo dabu.
Izstāde “Māksla uz paplātes” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 aplūkojama līdz 2024. gada 22. septembrim.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.25635314sec.