Turaidas muzejrezervātā «Skanošo puzuru dārzs saules gada ritmos»

Turaidas muzejrezervātā no 18. decembra plkst.10.00 būs apskatāma, sadzirdama, sajūtama un, pašam apmeklētājam līdzdarbojoties, izbaudāma brīvdabas kinētisko objektu izstāde “Skanošo puzuru dārzs saules gada ritmos”.

Tradicionāli puzuris ir svētku sakrālais centrs. Vizuāli un emocionāli uztverot, var sakārtot domas, sajust saules gada ritējumu un pasaules kārtību. Puzura klātesamība telpā rosina cilvēku atcerēties pagātni, pārdomāt iepriekšējā gadā paveikto un rast jaunas ieceres nākotnei. Tradicionāli puzuris rotāja telpu, kurā notika arī ziemas maskošanās rituāli, spēles, rotaļas, muzicēšana un dejas. Turaidas muzejrezervāta puzuru izstāde ir veidota tā, ka, ikviens līdzdarbojoties brīvā dabā, var izbaudīt svētku sajūtu, saistībā ar skaņu un kustību.

Puzuri veido saspēli ar koku zaru žuburiem uz debess fona. Izstāde būs labi baudāma gan ziemas dienas gaismas niansēs, gan vakara krēslā krāsainu prožektoru staros. Iedvesmojoties tradīcijās un latviskajā dzīvesziņā, vairākus izstādes lielformāta puzurus ir projektējis dizainers Andrejs Broks, bet tos izgatavojuši meistari Andris Roze un Santis Puriņš. Izstādē būs apskatāmi arī Turaidas muzejrezervāta darbinieku veidotie puzuri.

Dažiem puzuriem būs arī muzikāla dimensija, kuru varēs izbaudīt ieejot to vizuālās uztveres laukā. Apmeklētājiem būs iespēja saklausīt mūziku vēja skaņās, gan dzirdēt Kaspara Tobja komponēto mūziku, gan pašiem veidot skaņu modulācijas vai pat melodijas saistībā ar Edija Eversa un Jurģa Jansona izveidoto iekārtu, kā arī, pašiem kustoties zem puzura, radīt mūziku, kuram mašīnredzes risinājumu veidojis programmētājs un horeogrāfs Krišjānis Šimis.

Turaidas muzejrezervāta muzejpedagoģe Margita Poriete izstādes idejas autore saka: “Skanošais puzuru dārzs saules gada ritmos” aicina ikvienu izkustēties no ikdienišķā, redzēt, pārdomāt, dzirdēt un baudīt Ziemassvētku prieku vizuāli krāšņā vidē Turaidā, ko simboliski tulkojumā no lībiešu valodas sauc par Dieva Tora dārzu. Tiekamies Turaidā! ”

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Bauskas Velo Rudens 2025 Bauskas TIC
Pavadi dienu sportiski draudzīgā gaisotnē kopā ar draugiem, radiem, paziņām, kolēģiem un citiem riteņbraukšanas entuziastiem! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.09.2025 - 13.09.2025 Eiropas kultūras mantojuma dienas Cesvainē Madonas TIC
13. septembrī Cesvainē notiks izstādes “Jēkabs Bīne atgriežas Cesvainē” atvēršanas svētki. Atvērta arī Cesvaines luterāņu baznīca ar Jēkaba | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.09.2025 - 13.09.2025 Nedēļas nogalē - zinātne! Ventspils TIC
Ventspils zinātnes centrs "Vizium" aicina uz zinātnes šoviem un radošajām darbnīcām! | Skatīt vairāk
Tūrisma rallija piedzīvojums Jelgavā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
27. septembrī norisināsies ikgadējās auto orientēšanās sacensības komandām “Tūrisma rallijs 2025”. 120 kilometru garumā varēs izzināt Jelgavu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.35089588sec.